Beykoz'da okul sporlarına kamu desteği

  • 05.04.2018 13:41
  • Güncelleme: 05.04.2018 13:42
  • Okunma: 5115 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da birçok kategoride yapılan okul sporlarına kamu kurumlarının destek vermesi takdirle karşılanıyor.
Beykoz'da okul sporlarına kamu desteği

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün destek verdiği okullar arası sportif çalışmalara her geçen gün ilgi artıyor.

Çeşitli spor müsabakalarında yaşanan anlık sakatlanmalara, çarpışmalara ve diğer sağlık problemlerine İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı çalışan ekipler anında müdahale ediyor.

Acil müdahale ile uzun vadeli tedavi gerektirecek sakatlanmaların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Kamu kurumlarının okul sporlarına vermiş olduğu destekten oldukça memnun olduğunu ifade eden İlçe Sağlık Müdürü Bülent Küçük, "okul sporları futbol ilçe şenlikleri kapsamında yapılan müsabakalarda yaşanılan sakatlıklara Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü'nce görevlendirilen sağlık ekiplerimizin müdahalesi çocukların kendilerini güvenme hissetmelerine katkı sağlıyor. Bu vesile ile İlçe Sağlık Müdürümüz Sayın Evren Yılmaz Hanımefendi'ye teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Öte yanda, İlçe Sağlık Müdiresi Evren Yılmaz'da, "geleceğimiz olan çocuklarımıza spor sevgisinin ve sağlıklı yaşamın en önemli basamağı olan sporun yaşam biçimi olması bilincinin aşılanması konusundaki çalışmalara destek vermek bir kamu kurumu olan bizlerin başlıca bir görevidir.

Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak her zaman sağlıklı nesiller için yapılan çalışmalara ekip olarak destek vereceğiz" ifadelerine yer verdi.

Spor Servisi