Eğitim

Beykoz'da öğrenciler TEOG heyecanı yaşadı

Beykoz'da öğrenciler TEOG heyecanı yaşadı
29.04.2015 17:46
| | |
5617

Türkiye genelinde 1 milyondan fazla öğrencinin katıldığı Temel Eğitimden Ortaoğretime Geçiş Sistemi (TEOG)'un ilki bugün tamamlandı.

İyi eğitim veren bir liseye girebilmek için bugün yaklaşık 1 milyon 283 bin kişiden oluşan 8. sınıf öğrencisi ter döktü. Toplamda üç oturumda tamamlanan 1. günde öğrenciler, Türkçe, Matematik ve Din Kültürü derslerinden sorulan soruları yanıtladılar. Saat 09.00'da başlayan sınav 3 saat sürdü. Dost Beykoz, Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu'nda eğitimini sürdüren 8. sınıf öğrencilerinin sınav öncesi heyecanını görüntüledi. Okulda 8. sınıf öğrencisi olan toplamda 122 öğrencinin TEOG sınavına katıldığını anlatan okul Müdürü Kamil Ayanoğlu, yarın da ikinci gün oturumunun ardından maratonun sona ereceğini söyledi.

TEOG sınavının ilk gününde, tüm okulların öğrencileri kendi okullarında sınava katılırken, öğretmenlerin ise yerleri değiştirildi. Diğer okullardan gelen öğretmenlerin gözetmenlik yaptığı ve sınava girecek olan öğrencilere sınav kuralları konusunda bilgilendirdiği ilk oturumda, Türkçe, Matematik ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden 20'şer soru soruldu ve öğrencilere 40'ar dakikalık süre verildi. Toplamda 1 milyon 282 bin 512 öğrencinin ter döktüğü ilk oturumda öğrencilere A, B, C ve D kategorilerinde olmak üzere dört kitapçık dağıtıldı ve olası kopya çekimi de bu şekilde engellendi.

30 Nisan 2015 Perşembe günü (yarın) gerçekleştirilecek olan ikinci oturumda ise bu kez öğrencilere Türkiye Cumhuriyeti'nin İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Fen-teknoloji ve dil soruları yöneltilecek. Öğrenciler yine 20'şer soru yanıtlayacak ve her sınav oturumu 40 dakika sürecek. Öğrenciler, farklı derslerde girecekleri sınavların arasında 30'ar dakikalık da mola süresinden de yararlanabilecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, TEOG, Sınav, Nene Hatun İlkokulu, Kamil Ayanoğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"