Beykoz’da öğrenciler Gazze için eylem yaptı

  • 0
  • 1978
Beykoz’da öğrenciler Gazze için eylem yaptı
Beykoz’da öğrenciler Gazze için eylem yaptı
Beykoz’da öğrenciler Gazze için eylem yaptı
Beykoz’da öğrenciler Gazze için eylem yaptı

İsrail ablukası altında katliama maruz kalan Gazze için Beykoz Medipol Üniversitesi öğrencileri eylem yaptı.

Beykoz Medipol Üniversitesi Cemiyet Topluluğu ve İnsani Yardım Kulübü tarafından düzenlenen eylemde öğrencileri bir araya geldi.

Üniversitenin Güney Kampüsünde bir araya gelen öğrenci grubu, boyunlarında kefiye ile ellerinde Filistin ve Türk bayrakları ile birlikte Kelime-i Tevhid bayrağı taşıdı.

"Nehirden denize özgür Filistin", "Üniversiteler siyonizmin değil intifanın kalesidir", "Çocuklar ölürken susulmaz" yazılı pankartların da taşındığı eylemde Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Osman Aydın kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Eylemin amacına ilişkin konuşmayı ise Seyfullah Gerçek isimli öğrenci yaptı. Gerçek konuşmasında, Bakara Suresi'nden 154-157. Ayetlerinin meallerini dile getirdi.

"Allah yolunda öldürülenler için 'ölüler' demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz. Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız. Sabredenleri müjdele! Onlar, başlarına bir musibet geldiğinde, 'Doğrusu biz Allah'a aidiz ve kuşkusuz O'na döneceğiz' derler. İşte Rabb'lerinin lütufları ve rahmeti bunlar içindir ve işte doğru yola ulaşmış olanlar da bunlardır." diye konuşan Seyfullah Gerçek, bir süredir eylemlerine devam ettiklerini belirtti.

Gerçek, "Sizlerle burada karınca misali batılın ateşine zerre misali su taşıyoruz. Allah niyetimiz üzere bizi sıratı müstakime ulaştırsın, oradan ayırmasın. Bu uğurda ayağımıza takılan her imtihanda bizi basiretli kullarından eylesin." ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediye Başkanına pazarlık yetkisi
Önceki Beykoz Belediye Başkanına pazarlık yetkisi
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi