Eğitim

Beykoz'da öğrenci velileri isyan etti

Beykoz'da öğrenci velileri isyan etti
2014.12.25 00:00
| | |
5342

Beykoz’da okuluma dokunma diyenlerin mücadelesi devam ediyor.

Tadilat gerekçesi ile boşaltılan ve inşaatı yarım kaldığı için iki yıldır öğrencilerinin bir başka okulun prefabrik ek binasında ders gördüğü Ahmet Mithat Efendi İlkokulu’nun velileri,  yine tadilat gerekçesi ile boşaltılan İshakağa Ortaokulu öğrencilerinin de aynı binaya geleceğini öğrenince mücadeleye başladı: 

Okul üstüne okul olmaz

2013 Temmuz ayında restorasyon ve tadilata alınan Beykoz Ahmet Mithat Efendi İlkokulu’nda ihaleyi alan şirket çekildi. İnşaatın bitiş tarihinin üzerinden 6 ay geçtiği halde okul, tek bir çivi bile çakılmadan  inşaat halinde bekletiliyor. Okulun öğrencileri ise tadilat nedeniyle taşındıkları Beykoz Su Ürünleri Lisesi yanındaki prefabrik binada da rahat bırakılmıyor. Çocukları okullarına geri dönemediği gibi aynı gerekçe ile boşaltılan bir başka okulun öğrencilerinin de prefabrik binaya geleceğini duyan veliler harekete geçti.

Tadilat işkencesi 

Bölgedeki İshakağa Ortaokulu’nun da, 6 yıldır yapılması planlanan 

güçlendirme projesinin önümüzdeki yıl Mart ayında başlayacağı ve okulun öğrencilerinin Şubat ayından itibaren Ahmet Mithat Efendi İlkokulu öğrencilerinin “2 yıldır geçici” olarak kullandıkları prefabrik binada eğitimine devam edecekleri  velilere bildirildi.

Geçtiğimiz hafta cuma günü okullara gönderilen yazıyla velilere duyurulmasının ardından Ahmet Mithat Efendi İlkokulu velileri “okul üstüne okul olmaz” diyerek hızlıca imza kampanyası başlattı.

Talepleri net, Ahmet Mithat Efendi İlkokulu’nun tadilatı tamamlanıp okullarına geri dönmek, bu olana kadar İshakağa öğrencilerinin prefabrik binaya taşınmaması. Veliler okul önünde imza topluyor. 26 Aralık Cuma gününe imza toplamaya devam edecekler.

26 Aralık Cuma günü 15.00’da ise Ahmet Mithat Efendi İlkokulu velileri olarak prefabrik binanın önünden Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüyüş yapacaklar.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Velilier, Ahmet Mithat Efendi, İshakağa Ortaokulu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"