Güncel

Beykoz’da nöbet tutturan hırsızlık

Beykoz’da nöbet tutturan hırsızlık
2014.09.16 00:00
| | |
4882

Beykoz’da inşaat malzemeleri satan işyerinden 10 bin liralık malzeme çalan hırsızlar güvenlik kameralarına yakalandı. İşyeri sahibi İslam Akyıldız, 2 yıldır mahallelerinde yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle geceleri mahallede sopalarla nöbet tuttuk

Çavuşbaşı Mahallesi’nde 2 yıl önce başlayan ve artarak devam eden hırsızlık olayları çevre sakinlerini canından bezdirdi. İnşaat malzemeleri satan İslam Akyıldız da yaklaşık 2 yıl önce hırsızların hedefi oldu. Sabah saat 06.00 sıralarında hırsızların işyerine girdiğini anlatan Akyıldız, “Yaklaşık 10 bin liralık malzememizi çalıyorlar. Bu arada kamera sistemimiz de devrede. Enteresan olan şu ki bu olay polisin gözü önünde oluyor. Kamera kayıtlarından gördüğümüz kadarıyla polis ekipleri caddeden geçtiği sırada hırsızlık gerçekleşiyor” şeklinde konuştu

Hırsızlık olayından sonra polis ekiplerinin gelerek inceleme yapmaya çalıştığını anlatan Akyıldız, “Burada toz var. Parmak izi çıkmaz’ dediler. Kamera kayıtlarını söyledim. ‘USB yok. CD’ye aktar karakola getir’ dediler. CD’yi götürdüm. ‘Bizim bilgisayarımız açmıyor’ dediler. Programını söyledim. ‘İnternetten indirin’ dedim. ‘Bizim internetimiz yok’ dediler. Ben de savcılığa giderek yaşadıklarımı anlattım. Yaşadığım sinir ve stres yüzünden olay sonrasında önce beyin kanaması ve kısmi felç, ardından da kalp krizi geçirdim” dedi.

 
Komşularında da hırsızlık olaylarının devam ettiğini anlatan Akyıldız, “Bir komşumun 2 tane ineğini çaldılar. Yeni evli bir kardeşimizin evine girerek gazla uyutarak 5-6 bin lira parasını çaldılar. Ramazan Bayramı’na 4-5 gün kala yine benim işyerime girdiler. Ancak bir şey çalamadılar. Şimdi tedbir amaçlı köpek koyduk. Kapıya minibüs çekiyoruz” şeklinde konuştu.
 
Yaşanan hırsızlık olayları sonrasında yasal prosedürü takip eden kimsenin bir sonuç alamadığını savunan Akyıldız, “Artık bu hırsızlardan illallah ettik. Gece mahalleli olarak elimizde sopalarla nöbet tutuyoruz. Sokaklarda dolaşarak gece belli saatlerde hırsız takibine çıkıyoruz” dedi.
 
İşyerinin soyulması sırasında yaşananları da anlatan Akyıldız, “sabah 06.00 sıralarında gelerek yaklaşık 45 dakika sürede hırsızlığı gerçekleştiriyorlar. Önce direkten tırmanarak içeri giriyorlar. Güvenlik kameralarını kırıyorlar. Ancak bir tanesini unutuyorlar. Biz de olayı bu kameranın görüntülerinden takip ediyoruz. Daha sonra çalmak istedikleri malın üzerindeki eşyaları yerlere atıyorlar. Diğer çalmak istedikleri çatı mebranlarını alarak götürüyorlar” şeklinde konuştu.
 
Öte yandan yaşanan hırsızlık olayı saniye saniye kameralara yansıdı. Görüntülerde bir minibüs işyerinin çevresinde dolaşıyor. Bir süre sonra bir şahıs işyerinin içine giriyor. Yüzünü gizleyen şahıs, 4 güvenlik kamerasının açısını değiştiriyor. Ancak 1 güvenlik kamerasını kayıt yapmaya devam ediyor. Daha sonra işyerinin bahçe kapısının kilidini kıran şahıs, bahçe kapısını açıyor. Daha sonra bahçeden çıkan şahıs, bir arkadaşıyla berber geri dönüyor.
 
Bahçenin orta kısmında bulunan istiflenmiş inşaat malzemelerini dağıtmaya başlayan şahıslar, alt kısımda bulunan malzemeye erişmeye çalışıyor. Bir süre sonra dışarıda gözcülük yapan minibüs hareket edince şahıslar korkarak malzemelerin arkasına saklanıyor. O sırada caddeden geçen polis ekibi, kırık kapıya aldırış etmeden geçince içeride bulunan hırsızları da fark etmiyor. Polis ekibinin gitmesinin ardından hırsızlar işlerine devam ediyorlar. Çalacakları malzemeyi yüklemek amacıyla bahçe kapısına minibüsü çektikleri sırada şahıslardan biri unutulan güvenlik kamerasını fark ederek onunda yönünü değiştiriyor.
 
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Hırsızlık, İslam Akyıldız

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"