Beykoz'da Nevruz Coşkusu Zirve yaptı

  • Güncelleme: 23.03.2020 15:08
  • Okunma: 18593 kez
  • Yorum: 0
Kavacık ve Rüzgarlıbahçe Ortaokullarının ortaklaşa düzenlediği Nevruz Etkinliği görülmeye değerdi.
Beykoz'da Nevruz Coşkusu Zirve yaptı

Kavacık ve Rüzgarlıbahçe Ortaokullarınınbirliktedüzenledikleri Nevruz etkinliğinde, büyük bir coşku hâkimdi. Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kutlamada, Sedat Simavi İlköğretim Okulu Müzik ÖğretmeniŞükran Çıracı'nın yalnızca 2 hafta çalıştırdığı Kavacık Ortaokulu Koro öğrencileri iz bıraktı. Birbirinden güzel şarkıları kusursuz seslendiren öğrenciler, salondaki izleyicileri coşturdu. Kavacık Ortaokulu Halkoyunları Öğretmeni Cemile Çamurcu'nun yetiştirdiği minikler ise performansları ile göz doldurdu.

Rüzgarlıbahçe Ortaokulu ve Kavacık Ortaokulu işbirliğiyle hazırlanan programa, Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici ve her iki okulun müdür, öğretmen, öğrencileri ve velileri katıldı.

Kavacık Ortaokulu Müdürü Fevzi Çakmak ile Sosyal Bilgiler Öğretmeni Rüştü Nar etkinlik başlangıcında bir konuşma yaptı. Müdür Fevzi Çakmak, Nevruz'un 'yeni gün, yeni yılın ilk günü' anlamlarına geldiğini anımsatarak, "Bu günlerde doğa da uyanıp canlanmaya başladığından Nevruz günleri, baharın da başladığı günlerdir. Atalarımız, yeni bir başlangıç olarak adlandırdıkları bu günü Ergenekon'dan çıkış bayramı olarak da kutlamışlardır" diye konuştu.

Kavacık Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Deniz Biçer Mıcık'ın kusursuz Türkçesi'yle sunduğu programda, öğrenciler şunları gerçekleştirdi:

Kavacık Ortaokulu'nun düzenlediği Kompozisyon yarışmasında birinci olan 6/B sınıfıöğrencisi Mina Bükçe 'Baharın Gelişi' başlıklı yazısını seslendirdi.

7/B sınıfından Esra Demirbaş'Nevruz' adlı şiiri okudu

8/B sınıfından Elanur Karakaş "Türk Dünyası ve Atatürk'ün Görüşleri" konulu yazı okudu.

7/A sınıfından Melike Aydın şiir okudu

6/E sınıfından Selen Yılmaz ‘Türk Dünyası'nda Nevruz' başlıklı yazıyı okudu.

7/A sınıfından Hatice Buse Taşar şiir okudu

8/B sınıfından Esin Sinsoysal 'Türk Dünyası'nda Nevruz ile İlgili Kutlama Gelenekleri'yazısını okudu.

6/C sınıfından Gaye Sude Günaydın 'Nevruz Kutlama Örnekleri' konulu yazıyı okudu.

6/C sınıfından Berra Bora 'Anadolu'da Bahar' başlıklı şiiri okudu.

Programın sona ermesinin ardından sahneye koşan öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necla Çağlayan, Müdür Fevzi Çakmak ve öğretmenleriyle birlikte halay çektiler.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Nevruz, Rüzgarlıbahçe, Kavacık

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz