Beykoz’da Nevin Çalışkan rüzgarı esiyor

  • Güncelleme: 08.12.2016 19:12
  • Okunma: 6199 kez
  • Yorum: 0
Şef Nevin Çalışkan yönetimindeki koronun tasavvuf eserleri ve ilahiler seslendirdiği Dini Musiki Konseri Beykoz’a damga vurdu.
Beykoz’da Nevin Çalışkan rüzgarı esiyor

15 Temmuz FETÖ Darbe Teşebbüsü’nün tartışmalarının henüz sıcaklığını koruduğu bir atmosferde gerçekleştirilen konserde seslendirilen ilahiler zaman zaman duygusal anların yaşanmasına neden olurken, Şef Nevin Çalışkan, performansıyla yine ilgi odağı oldu.    

Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere yoğun ilgi gösteren Beykozlular, ilahiler, kasideler ve tasavvuf eserleriyle huzur ve mana dolu bir geceye şahitlik etti.

Konser programına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Yavuz Baştuğ, Kosova Derneği Yönetimi, STK’lar, okul müdürleri, koro üyelerinin aileleri ve Beykozlu sanatseverler katıldı.

Sunuculuğunu Dr. Ömer Önder’in yaptığı programda, tasavvuf ve dini musikimizin eşsiz örneklerinden Segâh, Hicaz, Uşşak ve Rast ilahiler, seslendirildi. Repertuarda yer alan, solistlerin ve koronun seslendirdiği eserlere izleyiciler de eşlik etti.

Programa konuk solist olarak katılan Üsküdar Musiki Cemiyeti’nin eşsiz seslerinden, aynı zamanda Ataşehir Mimar Sinan Camii Müezzini Yunus Balcıoğlu, şehitlere ithafen seslendirdiği şehadet konulu kasidelerle ilçe sakinlerine manevi bir hava sundu. 

Konserin sonunda Başkan Çelikbilek, Belediye Başkan Danışmanı ve Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu Şefi Nevin Çalışkan’a çiçek takdimi yaparak kendilerini tebrik etti.

Koro şefi Nevin Çalışkan da Tasavvuf musikisi ve ilahilerin kalplere işlediğini vurgulayarak, eserleri dinlemeye gelen konuklarateşekkürlerini iletti. Programda emeği geçen herkesi tebrik ettiğini belirten Çalışkan, 2017 konserlerinde de buluşmayı dilediklerini belirtti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz