Son Dakika

Beykoz’da nerelerde kentsel dönüşüm olacak?

  • 0
  • 6899
Beykoz’da nerelerde kentsel dönüşüm olacak?
Beykoz’da nerelerde kentsel dönüşüm olacak?
Beykoz’da nerelerde kentsel dönüşüm olacak?
Beykoz’da nerelerde kentsel dönüşüm olacak?
Beykoz’da nerelerde kentsel dönüşüm olacak?
Beykoz’da nerelerde kentsel dönüşüm olacak?

Gününü Beykoz’da geçiren Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, son programını muhtarlar, STK ve spor kulübü temsilcileriyle yaptı.

Bir dizi temaslarda bulunmak ve seçim çalışmaları yapmak üzere Beykoz’a gelen AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum günün son programı için Kavacık Yaşam Merkezindeydi.

Beykoz Belediyesi Kavacık Yaşam Merkezinde ilçe muhtarları, sivil toplum kuruluşları ve spor kulüplerinin temsilcileri ile yemekli toplantıda bir araya gelen Bakan Kurum konuşmasını yaptıktan sonra kendisine yöneltilen sorulara da cevap verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Leman Yenigün ve AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ile aynı masayı paylaşan Bakan Kurum’a katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Yaklaşık 7-8 soru yöneltilmesi sonrasında programını sonlandırarak salondan ayrılan Bakan Kurum'a başta Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu olma üzere birçok isim aktarımlarda bulundu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve AK Parti 1. Bölge Milletvekili adaylarından Leman Yenigün, Kavacık Yaşam Merkezindeki programa katılan konuklarının masalarını tek, tek ziyaret ederek, hal hatır sorarken, milletvekili adayı Leman Yenigün’de 14 Mayıs Seçimleri için kendisine destek verilmesini istedi.

Bakan Kurum yaptığı konuşmada ise Cumhuriyet tarihinde Beykoz'a böylesine büyük bir iradenin konmadığına vurgu yaparken, "14 Mayıs'ta Beykoz'da yeniden şahlanış dönemi başlatacağız... Beykoz için hiçbir projesi olmayanlara mı oy vereceksiniz, yoksa eserleri olanlara mı, yeni eserler ortaya koyacaklara mı?” diye konuştu.

Beykoz’da Tokatköy’de yürütülen kentsel dönüşüm projesinin 2024 yılı içerisinde tamamlanıp konutların ve dükkânların hak sahiplerine teslim dileceğini ifade eden Bakan Kurum, “Gümüşsuyu Mahallemizde 146 bin metrekarelik alanda 1500 vatandaşın yaşadığı bölgede, İshaklı Mahallesinde 275 bin 2B olarak kullanılan alanda, Rüzgarlıbahçe ve Çubuklu'da 630 bin metrekarelik 3000 kişinin yaşadığı 2B alanında çalışmalarda Beykoz Belediyesi ile artık son aşamaya gelindi.” dedi.

 Beykoz'da tüm engellemelere karşın Tokatköy'deki dönüşüm alanında çalışmalar hızla devam ettiğini hatırlatan Kurum, “2024 yılında konutlar teslim edilecek. İstanbul'da ve de dolayısı ile de aralarında Beykoz'un da olduğu tek bir riskli yapı kalmayıncaya değin her ilçe, cadde ve sokakta kentsel dönüşüm diyoruz. İstanbul bizler için hem İstiklal hem de istikbaldir." diye konuştu.

Çavuşbaşı, Karlıtepe ve Gümüşsuyu’nda imar planlarının tamamlandığını söyleyen Bakan Kurum, Beykoz’a yönelik Bakanlığı ilgilendiren bütün imar planlarının bu hafta içinde onaylanarak askıya çıkartılacağını ifade etti.

Beykoz’un orman kadastrasıyla ilgili sorunlarında çözülmesi amacıyla ekip görevlendirildiğini söyleyen Bakan Kurum, “el ele gönül gönüle Beykoz’umuzu güçlü hale getireceğiz” dedi.

Haber Merkezi

Ortaçeşmespor İfaspor hazırlıklarına başladı
Önceki Ortaçeşmespor İfaspor hazırlıklarına başladı
Paşabahçe U17 Gençleri baraj maçına çıkacak
Sonraki Paşabahçe U17 Gençleri baraj maçına çıkacak