Makaleler

Beykoz’da neler oluyor?

17.01.2017 17:54
| | |
9529

Efendim malumunuz, 2014 Yerel Seçimleri’nde Büyük Birlik Partisi'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı naçizane bu kardeşiniz idi.

Seçime katılan tüm partilerin adayları ile birlikte biz de bu yarışa dahil olduk, dilimizin döndüğünce Beykoz için neler yapılabilir, olması gereken nedir, halkımızla hemhal olduk, projelerimizi anlattık.

Aldığımız oyun çok üzerinde bir sempati alanı oluşturduğumuz aşikar olsa da, kimler beğendiği projelere oy verdi, kimler sevdiği adaya, kimler sevmediklerine oy verdi tartışılır olsa da neticede Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek ve ekibi bu yarışı kazandılar, biz de Beykoz için hayırlı olmasını diledik.

Herhalde bizler seçim çalışmalarımızda şöyle bir yönetim modeli oluşturacağımızı söyleseydik halkın bize tepkisi çok farklı olurdu; “Beykoz Belediyesi’ni yönetirken, Bağcılar'dan, Çekmeköy'den, Üsküdar'dan arkadaşlarımızı getirip, Başkan Yardımcısı yapacağız, Şişli'den meclis üyesi, Küçükçekmece'den de özel kalem müdürümüz olacak. Üstelik onların da kendi kadroları ile gelip kendi ekiplerini kurmalarına da müsaade edeceğiz"

Evet, herhalde seçim çalışmalarımızda Beykozlunun karşısına bu sözlerle çıkamazdık, ancak özellikle de Beykozlunun sevdiği bir isim olan Hanefi Dilmaç'ın istifası ile  Beykoz Belediyesi'nde Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu dışında Beykozlunun tanıdığı isim kalmayacak. Sözün burasında Beykoz'u Beykozlular mı yönetiyor sorusu aklımızı kurcalıyor.

Elbette ki Belediye Başkanımız ehliyet ve liyakatine göre bir kadro kurup nereli olduklarına bakıp bakmamakta serbesttir. Kaldı ki bu isimleri ne tanırız, ne şahsi bir meselemiz olabilir, ne de görevlerini iyi yapıp yapmadıkları konusunda bir yorumumuz yok. Ama yine de insan sormadan edemiyor, AK Parti Beykoz kadrolarının içinde hiç mi bu görevleri ifa edecek ehliyetli ve liyakatli isimler yok. Elbette vardır. Ama bence biraz daha aktif siyasetin içinde, biraz daha göz önünde olmaları gerekiyor. Yoksa hiçbir makam ve mevki boş kalmaz ve birilerinin gelip sizi evinizden alıp gel şu koltuğa otur demesini bekliyorsanız çok beklersiniz.

Bu yüzden Beykoz'da yıllardır siyaset yapan arkadaşlara tavsiyem partinizde aktif olun, ilçenize ve ilçemize sahip çıkın. Mahalle ve ilçe teşkilatlarında aktif görevler alın. Siyaset bir mücadele alanıdır ve biraz cesaret ve gayret ister.

Her şeyi uzaktan seyretmek yerine en azından ilçemizde olup bitene müdahil olmak, söz sahibi olmak her Beykozlunun hakkıdır. Ve milletin güvenip yaklaşık 15 yılını teslim ettiği AK Partili arkadaşlarımızın da bu güvene sahip çıkmak görevleridir.

Beykoz'da AK Parti'ye gönül vermiş, oy vermiş, saha da çalışmış herkesin sorması lazım ; “Beykoz'da neler oluyor?”

Anahtar Kelimeler: Beykoz, AK Parti, Hanefi Dilmaç

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"