Talip ERCAN
  • 19/01/2023 Son günceleme: 19/01/2023 21:38
  • 4.539

Her yeni yılın başlangıcında geçmiş senenin bir muhasebesi yapılırken, aynı zamanda gelecek yılın da bir planlaması mutlak surette yapılmalı…

Biz belli bir rutini tutturmuş, maç, haber, yayın üçlüsü ile günleri geçirip durmaktayız. Ancak ilçe sporunda yönetici konumunda olanların yapmalar gereken bir planlama mutlak surette olmalı.

Tamam, futbol anlamında özellikle saha anlamında bir hayli şanslı bir ilçe olduğumuz konuşulabilir, ya spor salonları bakımından! Beykoz Spor Kulübü Basketbol Şubesinin takımları bu sene de Kartal ilçesindeki bir salonu bulup antrenman yapabilmekte. Beykoz Basketbol takımı mevcut salonu antrenman ve maçlarda kullanabilmek için ne büyük çabalar harcadı biliyoruz.

Beykoz Belediyesinin eski ‘Kanuni’ yeni adı ile ‘Spor Ormanı’nda acaba bir spor salonu yapması mümkün olabilir mi? Ya da Alibahadır’daki tesisinin içine… Tamam, yok şu kanun, yok bu kanun sayılacaktır ama değişik alternatifler mesela şişme salon tabir edilen bir tercihe de gidilebilir.

Öte yandan 2023 yılına Beykoz Spor Kulübü binası ile ilgili belirsizliğin devam ettiği günler ile giriş yaptık… En son gelen haber İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatının durdurulduğu yönünde… Biz yazmaktan bıktık… Artık oluruna bıraktım her şeyi.

İstanbul’da değişik liglerde temsil edilen amatör lig takımlarımızın durumları da iç açıcı değil. Süper Amatör Ligde Soğuksuspor ligden çekildi, Beykoz İshaklıspor hala Çubukluspor adıyla çıkıyor, düşme endişesi yaşayan takımlarımız var, çıkma şansı olan da.

İnanın bu sezon sadece ve sadece Ortaçeşmespor’un maçları bana cazip geliyor… Her bir futbolcusu tam konsantre maça çıkmakta… Ha Beykoz 1908’de bazı maçlarda aynı durumu yansıtabiliyor ancak dediğim gibi Ortaçeşmespor bana daha iyi gelmekte…

Altyapı takımları anlamında bu sezon yaşanacak şampiyonluklar az kalacak gibi, ilk etapta yanlış hatırlamıyorsam 3 şampiyonluk geldi… Daha da fazla olmalı idi diye düşünmekteyim.

Beykoz’da spor anlamında gerçekten çok daha geniş kapsamlı işler yapılabilir. Kulüplerin birçoğu salon yokluğundan salon sporlarına yönelememekten dertli… Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü oluşan açığı kendi bünyelerindeki takım ve sporcular ile kapamakta. Yeterli mi kesinlikle değil… Salon, salon, salon… İstanbul’da en gariban ilçe biz gibiyiz…

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz