Makaleler

Beykoz’da ne var ne yok?

2014.12.23 00:00
| | |
3609

Beykoz ilçesinde öylesine farklı kulvarlarda sportif faaliyetler olmakta ki hepsine yetişebilme şansımız maalesef yok. Bu durumda, böylesine bir teknoloji çağında sizlerden gelecek bilgilere de ihtiyaç duymaktayız.

İletişim vasıtası yolu ile bizlere aktarımlarda bulunabilirsiniz.

Bu sene spor dünyamıza ilk kez dahil olan Hentbol branşımız da başarı ile yoluna, faaliyetlerine devam etmekte. Beykoz Belediyespor bünyesinde Volebol ve Hentbol takımlarının gruplarında lider konumda olmaları güzel. İşte bu güzelliğe anlam katacak olay ise altyapı liglerinde bu branşlara ait takımların, dolayısı ile Beykozluların da olaya dahil olmaları. Voleybol branşında bu yakalandı, şimdi sıra Hentbol’da.

Salon sponsorlarına ilgimiz arttığından beri futbola karşı mesafeli bir bakış açım da olmuyor değil. Günü birlik, sezonluk başarılar yerine daha uzun vadeli hedefler konmalı, bunun gereği de yapılmalı diye düşünmekteyim. Siz her sene şampiyon olan bir takıma sahip olsanız da bir tesisiniz, sahanız yok ise ne anlam ifade eder ki! Birkaç sene zarfında kopmalar, çöküntüler başlar. İşte o sebeple uzun vadeli hedefler konmalı diyorum.

Futbol takımlarımız içerisinde bu sezon en çok Paşabahçespor takımını takip ettim. Sezona bölgemizin değerli antrenörlerinden Fahrettin Eldek ile başladılar, ardından ikinci yarının ilk haftlarında teknik kadroda değişime giderek Aşkın Karadeniz’i A Takımının başına geçirdiler. Şu anda grubunda lider durumdalar… İnşallah sezon sonunda beklenen hedefe ulaşacaklar.

Bir spor Kulübünde olmazsa olmazlardan birisi de uyumlu bir yönetim kuruluna sahip olabilmek. Ben bunu Paşabahçespor’da fazlası ile gözlemlemekteyim. Başkan Coşkun Okur’u futbolculuğundan beri tanırım, gayet samimi, girdiği işte başarıya odaklanan bir yapısı var. Yönetim kuruluna kendisi ile bu yolda ciddi manada katkı sunabilecek isimler var. Dolayısı ile bu da başarıyı getirecektir. Ben Paşabahçespor’un yer aldığı Süper Amatör Ligde grup maçlarını başarı ile tamamlamasınn ardından Yükselme Grubu maçlarında da aynı başarıyı tekrarlayacağı kanaatini taşımaktayım.

Şu sıralar sıklıkla İstanbul dışındayım. Beykoz Belediyespor Hentbol ve Voleybol takımlarının müsabakalarını izlemek için gidiyorum. Her iki takımda da başarılı birer Antrenör bulunmakta. Bu sezon bir üst ligleri kendilerine hedef koymuşlar. Her iki takımda da üst düzey sporcular kadroda bulunmakta. Şampiyonluk hedeflerine ulaşırlarsa üst düzey liglerde bir hayli zaman sonra bu başarıyı Beykoz’a getirmiş olacaklar.

Bu arada Beykoz’da bireysel baz da da başarılı sonuçlara imza atan sporcuları zaman, zaman sizlere aktarmaktayız. Bunlardan birisi de yüksek atlama dalında geleceğin yıldızı olmaya aday kızımız İrem Zehra Karababa’yı da kutlamadan geçemeyeceğim. Uğur Özdemir gibi yıldız avcısı bir ismin bulup çıkardığı yeteneğini çok daha yukarılara taşıyacağına inanıyorum.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"