Beykoz'da ne kadar Kovid-19 aşısı yapıldı?

  • 0
  • 8365
Beykoz'da ne kadar Kovid-19 aşısı yapıldı?
Beykoz'da ne kadar Kovid-19 aşısı yapıldı?

Yeni tip koronavirüs ile mücadelede etkin yöntem olarak kullanılan aşılanma sıralaması belli oldu. Beykoz, 39 ilçede 14. sırada yer aldı.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, yaptığı açıklamada İstanbul ilçelerinin aşılanma oranlarını paylaştı.

Memişoğlu'nun açıklamalarına göre günlük 150 bin bandında kent genelinde açıklama yapılırken, vatandaşların Biontech ile Sinovac aşılarından birinin tercih edebildiğini hatırlattı.

İstanbul ilçeleri arasında 250 bin nüfusu bulunan Beykoz'un ise bugüne kadar yüzde 75'inin aşılandığını ve aktif aşı çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiği kaydedildi.

İstanbul'da aşılanma oranı yüzde 77,1 olarak tespit edilirken ülke geneli aşılanma oranı ise Sağlık Bakanlığı verilerine göre 1. dozda yüzde 78,71, 2. dozda ise yüzde 60,65 olarak açıklandı.

Beykoz Devlet Hastanesi'nde aşılama çalışmaları için büyük bir mesai harcanırken, özellikle okullar açılmadan önce vatandaşların aşılarının olmasının hayati öneme sahip olduğu uyarıları da yapıldı.

Haber Merkezi

Beykoz'da festivalin finalini Sinan Akçıl yapacak
Önceki Beykoz'da festivalin finalini Sinan Akçıl yapacak
İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Sonraki İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz