Beykoz'da nakit yardımlar ve burslar kesildi

  • 5
  • 22951

Beykoz Belediyesi, bir önceki dönemde verilen öğrenci burslarını ve ihtiyaç sahiplerine yapılan nakit sosyal destekleri kesti.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Beykoz Belediye Başkanı seçilen Murat Aydın’ın ilk tasarruf tedbiri öğrenci bursları ve nakit sosyal yardımlar oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, kendisinden önceki dönemde 1000 öğrenciye her eğitim öğretim yılı için verilen 1500 TL eğitim burslarını ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen nakit desteğini durdurdu.

Beykoz Belediyesi’nin bunun yerine okullara kırtasiye yardımı yapacağı öğrenilirken, bu eğitim öğretim yılı için eğitim burs başvurusu açılmadı.

Beykoz Belediyesi, üniversite öğrencilerine her yıl eğitim yardımı adı altında 1 milyon 500 bin TL destek sağlıyordu.

Nakit sosyal yardımlarda kesildi

Beykoz Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nün ihtiyaç sahiplerine yapmış olduğu nakit yarımlarında kesildiği öğrenildi.

Beykoz Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, kendisine müracaat eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapmış olduğu araştırma sonucunda maddi yardımda bulunuyordu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın bu yardımları da vermiş olduğu talimatla durdururken, Beykoz Belediyesi 2018 yılında ihtiyaç sahibi vatandaşlara 6 milyon 700 bin TL civarında nakit sosyal yardım desteği sağlamıştı.

Haber Merkezi   

Beykoz Küçüksu’da festival krize dönüştü
Önceki Beykoz Küçüksu’da festival krize dönüştü
Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Sonraki Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Yorumlar (5 Yorum)

Gülnur (5 yıl önce)

Üniversite burslarının kesildiğinde inanamıyorum! Bu kadar öğrenci sadece devlet üniversitesine gidenlere veriliyordu, üstelik şehir dışında okuyoruz çoğumuz. Hiç mi düşünmüyorsunuz?

Ahmet Kaya (5 yıl önce)

biri dokuz biri yedinci sınıfa giden öğrencim olduğu halde yıllardır verilen öğrenci yardımını ne hikmetse alamadım bunlar ancak kendi yandaşlarına verirler

Kamil (5 yıl önce)

Keşke öğrenci yardım parasından keseceklerine. Belediyen saçma sapan konserlere verdiği paralardan kesselerdi.

Gülsüm Özdemir (5 yıl önce)

Bunlar kendi adamlarına yardım eder ancak. Engelli bir komşuma verdikleri ambulans hizmeti için bu sene son derler. Diğer komşunun kucakta taşınabilen hasta çocuğu için orman arazi üzerinden ortalama 100 mt araba yolu yaparlar, ömürlük. Ben buna adalete göre değil, adamına göre muamele derim

Hasan Şatıroğlu (5 yıl önce)

İyi oldu. Bu yardımları yapanlar iyi dusunce ve duygu ile yapıyordu.. Yardımı alanlar 'Allah razı olsun, bu imkanı bize sağlıyorlar, demezlerdi. Şimdi Ekrem rüzgarına kaplanlar... BEKLEYİN... Gelecek...

Yorum Yaz