Erdal ÖZTÜRK
  • 21/10/2019 Son günceleme: 21/10/2019 14:56
  • 14.265

Başkan Murat Aydın bisiklete binmeyi çok seviyor. Her Pazar günü bisiklet sevdalıları bir araya geliyor. Beykoz'da mutlu azınlık sporda öncülük yapıyor. Evet Beykoz'da bir mutlu azınlık oluştu. Çoğunluğun azınlığına tahakkümü ne kadar sürer bilemem ama, misafirlik üç gün sürer.

Haydi şimdi imar çalışmaları ile ilgili somut adımların atılmasını görmek istiyoruz. Başkanımız imar konusunda çalışmaların yapıldığını söyledi. Devlette devamlılık olduğu gibi, belediyelerde de devamlılık vardır. Hele de aynı partiden olunursa, hele de hemşerilerimizin imar konusunda beklentileri tavan yapmışsa, ağırlıklı konuyu ele almalıdır.

Yerel basınla bir araya gelindiğinde, sadece imar çalışmaları yapıyoruzdan öte, teknik konularda ve nasıl ne şekilde amaçlar yönünde bilgi verilmesi gerekiyor. İlçe kamuoyu da rahatlamış olur. Gerginlikler azalır, bilgi kirlilikleri de son bulmuş olur. Tabii burada yerel basın ile başkan Murat Aydın'ın buluşmalarında sadece imtiyaz sahipleri ile sınırlılık koymamanız gerek.Cumhurbaşkanımız basın ile bir araya geldiğinde gazete yöneticilerini ve köşe yazarlarını görüyoruz.

Ben şahsen Murat Aydın'ın yerel basınla bir araya geldiğinde o masada Süleyman Çalık, Şenel Ustabaşı, Bilge Bülbül, Bahattin Furuncuoğlu, Süheyl Çobanoğlu, Tekin Toklucu ve Uğur İlikçi'yi de görmek isterim. Korkmayın başkanım sizde keyif alırsınız. Beykoz'un kalemleri Beykoz için yazar. Beykoz için sorar.

Bugüne kadar belediyenin çalışmalarını, imalatlarını, projelerini ve başkanın mesajlarına yer veren yayın organı vardı. Şimdilerde belediyenin yaptığı hizmetler sosyal medyada heba olup gidiyor. Belediyemizin yaptığı önemli güzel hizmetlerden birisi de cami tuvaletlerinin ücretsiz ve pırıl pırıl olmasıdır. Hemşerilerimiz bu hizmeti beğeniyor. Lakin halkımızın ücretsiz bu tuvaletleri kullanmasından dolayı özellikle cami cemaatinin cebine 50 lira 100 lira ayda para kalıyormuş.

Bunun belediye meclisinde konu edilmesi hiçte şık olmamıştır. Böyle söylemler hoş olmuyor. Oysa iki dönem önce belediye meclisinde 2B tapularından dolayı Beykozlulara kalan trilyonları konuşuyorduk. 20 yıldır kesintisiz köşe yazarlığı yapıyorum.

Bilenler bilir beni, dilimin ucuna geleni söylerim. Kalemin ucuna geleni yazarım. Adliyenin yolunu iyi bilirim. Tazminatta ödedim, tazminatta kazandım. Hiç kimse yargı yolunu bize tehdit yolu olarak kullanmasın. Doğruları yazmamıza hiç kimseler engel olamaz.

Beykoz sekizinci dönemini yaşıyor. Her gelen yeni başkana, yeni övgüler olmuştur. Giden her başkana da yergiler öne çıkmıştır. Özellikle bu eleştirilerin boyutu sosyal medyada diz boyuna ulaştı.

Beykoz'un duayen başkanı Yücel Çelikbilek ile geçirdiğim 10 yılı özel bir haberle huzurlarınıza çıkaracağım.

Hoşça kalın, Dost Beykoz'da kalın.

Yazarın Yazıları
Yorumlar (2 Yorum)

uğur ilikçi (5 yıl önce)

Bizler Beykoz sevdalılarıyız,iktidarın kim olduğu değil hemşehrilerimize hizmetine bakarız,katkıyıda gönülden veririz,hiç kimseden bir fayda yada çıkar beklemeden,tek gayemiz yıllardır vazgeçilen ilçemizin ayağa kalkması ve vatandaşlarımızın mutlu yaşamasıdır,saygılarımla teşekkürler

NigneKaco (5 yıl önce)

Sayin Erdal Özturk, o bahsettiginiz bisiklet sevdalilari beykozlu degil yani beykozlu lar bisiklete binmiyor. O mutlu azinlik her haftasonu Zeytinburnundan geliyor Beykoz'a Murat Baskan bisiklete binmeyi sevdigi icin yalniz birakmiyorlar Murat Aydin'i zeytinburnulular. Murat baskan da kultur programlarindan zaman bulursa bir ara Beykoz'a imar plani da yapar herhalde.

Yorum Yaz