Siyaset

Beykoz’da, Murat Miniç bilmecesi çözülemiyor

Beykoz’da, Murat Miniç bilmecesi çözülemiyor
04.12.2018 13:16
| | |
13363

Yerel seçimler için siyasi parti aday adaylarının sokaklarını arşınladığı Beykoz’da Bilgehan Murat Miniç, soru işareti olmayı sürdürüyor.

Geçtimiz günlerde BBP’den istifa ettiğini duyuran Bilgehan Murat Miniç ise siyasi parti aday adayları gibi kahvaltı ve yemek sofraları kurmak yerine vatandaşlarla birebire sohbet etmeyi tercih etti.

Şu ana kadar 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde nasıl bir siyasi tavır alacağına yönelik her hangi bir açıklama yapmayan Bilgehan Murat Miniç, Beykoz’un değişik mahallelerinde gençlerle bir araya gelerek sohbet ediyor, gençlerin fikirlerini alıyor.

2014 Yerel Seçimleri’nde Belediye Başkan Adayı olduğu BBP’nin Beykoz’daki oyunu binli rakamlardan, on binli rakamlara taşımasıyla uzun süre tartışma konusu olan Miniç, yeni dönemde yapmış olduğu çalışmalarla da gündemdeki yerini koruyor.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde, nasıl bir tavır alacağı merak konusu olmayı sürdürürken, geçtiğimiz günlerde AK Parti Beykoz ilçe teşkilatında İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ile yapmış olduğu görüşme, AK Parti’ye geçecek şeklinde yorumlanmıştı.

Bilgehan Murat Miniç, gerek sosyal faaliyetleri, gerek gençlikle olan diyalogları gerekse sosyal medya paylaşımları ile gündemde kalmayı başardığı Beykoz’da, hizmet etmek istediğini her fırsatta dile getirse de, bunun ortak mutabakatla olması gerektiğini savunuyor.

Gaye İnsan Derneği ile de başarılara imza atıyor

Kurmuş olduğu Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği ile de yurt içi ve yurt dışında oldukça başarılı işlere imza atan Bilgehan Murat Miniç, spor kulüpleri, yardım dernekleri ve özellikle gençlik gurupları ile de kurduğu iyi ilişkilerle Beykoz'da hatırı sayılır bir kitlenin sempatisini topluyor.

Yine geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Büyük Birlik Partisi'nden istifa ettiğini duyuran Bilgehan Murat Miniç, AK Parti'den teklif aldığı söylentilerine, şu ana kadar bağımsızlığını sürdürerek dolaylı olarak cevap vermesine rağmen, Beykoz'un mahallelerinde gençlerle sürekli dikkat çeken toplantılar yapmasıyla, nerden nasıl aday olacağını yönelik soru işaretleri oluşturmayı sürdürüyor.

Bilgehan Murat Miniç’in 2019 Yerel Seçimleri’nde aday olması durumunda seçimin favori simleri arasında olacağı söyleniyor.

Siyasi partilerin adaylarını belirlemelerinin ardından daha sağlıklı karar verebilmek için zeminin oluşacağını söyleyen Bilgehan Murat Miniç, “Biz Beykoz'un insanıyız. Benim arzum, Beykoz için geniş mutabakatlı bir birliktelik sağlamak. Derdimiz koltuk değil, Beykoz’u Beykoz halkının yönetmesini istiyoruz” diyor.

Bilgehan Murat Miniç’e, AK Parti, CHP, MHP ve İyi Parti'nin de farklı konumlarda adaylık tekliflerinde bulunduğu biliniyor. Murat Miniç, önümüzdeki yerel seçimlerin çözülmeye muhtaç bilmecesi olarak gözüküyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Bilgehan Murat Miniç

reklam
2 Yorum
Celal ÖDEMİŞ07.12.2018 13:30:45

Bilgehan Murat Miniç , isim olarak Beykoza layık ve doğru biri, kendisini hem BBP teşkilatından hem semtimizden tanıyoruz.Yanlış biryerde olmayacağını bildiğimden aday olduğunda desteğimizde olacaktır. Ancak tanıdığım kadarı ile şayet teklifler doğru ise, Chp'yi kabul etmeyecektir. İYİ Partiyi ise benim fikrim ittifaktaki legal ve kapalı kapılar ardındaki illegal oluşumlarından dolayı içine sindiremeyecek ve onuda red edecektir diye düşünüyorum. Geriye MHP ve AKP kalırki, MHP Beykoz'dan aday çıkartmayacaktır. AKP içerisinde ise başka bir partiden istifa ederek doğrudan AKP içinden aday gösterilmesi bence olanaksız, uzun zaman parti içerisinde emek vermiş bir çok isim varken AKP kendi içinde böyle bir kaos yada kırılmaları göze alamaz. Genç yaşının avantajı ile bu sefer Bağımsız olarak girip alacağı oy oranının referansı ile gelecek dönem AKP veya MHP için daha güçlü isim olabilir. Benim şahsi düşüncem aday olmayacağı , Seçimi kazanması durumunda AKP tarafından belediyede etkin bir göreve getirileceği yönündedir.

SELİM04.12.2018 15:59:05

murat bey gecen dönem size vermedim ama pişmanlığın farkındayım bu dönem oyum size inşallah genc dinamik bir insansınız millet zengin sofrasından kalkmazken sizler genclerle el ele adaylığınızı bekliyoruz

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"