Beykoz’da muhtarın mirasını yeniden aktifleştirdiler

  • 13.01.2022 15:53
  • Güncelleme: 13.01.2022 16:08
  • Okunma: 2423 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İlçesinde Amatör Lig deneyimi yaşayan spor kulüplerinden olan Anadolukavağı Spor Kulübü 2021-22 Sezonunda İstanbul 2.Amatör Lige katılmak için evraklarını teslim etti.
Beykoz’da muhtarın mirasını yeniden aktifleştirdiler

2012 Yılında kurulan Kırmızı-Beyazlı ekip 2.Amatör Ligde maçlara çıktıktan sonra bir süre ara verdikten sonra bu kez Ahde Vefa duygusu ile hareket edip Rahmetli Başkanları  Serdar Lüleburgaz için sahaya çıkmaya karar verdi.

2021 Yılı Nisan Ayında Koronavirüs tedavisi gördüğü Beykoz Devlet Hastanesinde vefat eden Lüleburgaz sevenlerini üzmüştü.

Beykoz ilçesinin en dikkat çekici turistik mekanlarından birine sahip olan mahallede Serdar Lüleburgaz ve bir kısım katkı sunan mahalle sakinlerinin çabası ile Spor Kulübü kurulmuştu.

Yine atıl durumda bulunan futbol sahası yapılan çalışmanın ardından mahalle insanların da faydalandığı güzel ve nezih bir şekle Başkan Serdar Lüleburgaz’ın girişimleri ile bürünmüştü.

Spor kulübünü kurmak, rahmetli muhtar ve aynı zamanda Kulüp Başkanı olan Serdar Lüleburgaz’ın içinde kalan bir ukdeydi.

Hemen karşılarında yer alan Rumelikavağı Spor Kulübü uzun yıllardır İstanbul Amatör Liglerinde mücadele ederken bünyesinden birçok profesyonel futbolcu çıkarmışken biz neden aynı şeyleri yaşamayalım düşüncesindeydi.

Bu hedef için yapılan toplantılar, görüş alışverişleri neticesinde Anadolukavağı Spor Kulübü resmiyet kazanıp tescillendikten sonra İstanbul 2.Amatör Ligi ile ilk maç siftahını da yapmıştı.

Aslında Anadolukavağı Mahallesi bünyesinden birçok başarılı futbolcu Teknik Adam çıkaran yapısı ile de bilinmekteydi.

Fenerbahçeli Arap Lakaplı İsmail Kartal, kardeşi Anadoluhisarı İdmanyurdu Takımında Profesyonel Futbol oynayan Sadık Kartal, Beşiktaş, Sarıyer ve Beykoz’da forma giyen sonraları Teknik Direktörlük yapan Yaşar Elmas, Beykoz Takımında profesyonel oynayan Gökhan Kalkavan, Ahmet Murat Şengül, Beykoz ve Paşabahçe Takımlarında gol makinası olarak bilinen Kral Serkan Öcalmaz ki Beykoz İlçe Spor Müdürlüğü de yapmıştı. Beykoz Spor Kulübünde Başkanlık yapan Mecit Yılmaz bir çırpıda akla gelen isimler…

Tabii ki Anadolukavağı Beykoz’un diğer ilçelerine göre bazı dezavantajlara da sahip değil mesela Beykoz İlçesinden birçok futbolcuya forma şansı verebilecekken her ne kadar ulaşım imkanları artsa da merkeze uzak bir konumda olduğundan işten çıkıp idmana gelebilecekler için cazip gelmeyebiliyordu… Mahalledeki çocuk ve gençleri ise harekete geçirme mecburiyeti vardı o da sınırlı sayıda gibi görünmekte.

Hatta Anadolukavağı bu dezavantajı nedeni ile bir dönem lige katılan takımdaki futbolcuların tamamına yakını Boğaziçi’nin karı tarafından da gelmekteydi.

Ulaşım denizden daha kolay olduğu için, açıkçası o dönemler yani Başkan Serdar Lüleburgaz Beykozlu futbolcuların kaprislerinden bıkmıştı. Kadro değişimi kararı alırken bunun da etkisi büyüktü.

Anadolukavağıspor geçmiş sezonlarda formasını giyen isimlerin yanı sıra takımda ilk mücadeleye çıkacak olan futbolcularla kendi sahasında antrenmanlarına devam etmekte.

Beykoz temsilcisinde takımı bu sezon Çubukluspor’da da antrenörlük deneyimi olan Muhittin Kartal çalıştırmakta.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Anadolkavağı