Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu'nun adını sildiler

  • Güncelleme: 31.10.2020 16:22
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Meclis kararıyla Tokatköy'deki Kültür Merkezine Muhsin Yazıcıoğlu'nun adı verilmişti, o tabela sessiz sedası kaldırıldı.
Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu'nun adını sildiler

Beykoz Belediye Meclisi'nin 2012 yılında aldığı kararla Tokatköy Kültür Merkezine BBP eski Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun adı verilmişti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın da daha önce kurulduğuna dair duyurusunu yaptığı BEYSEM tabelası asıldı.

Duruma tepki gösteren İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı ve Dost Beykoz Yazarı Bilgehan Murat Miniç, Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz ile görüştüklerini söyledi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Miniç, Bünyamin Korkmaz ile yaptıkları telefon görüşmesindeki konuşmaları aktardı.

"Muhsin Yazıcıoğlu ismi değiştirilemez"

Miniç, "2012 yılında Beykoz Belediye Meclisi kararı ile ismi verilen Tokatköy'deki Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nin ismi bir ay kadar evvel Beysem Tokatköy olarak değiştirilmiş. Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz bey ile görüştük, kendisi ismin yanlışlıkla değiştirildiğini önümüzdeki hafta içinde yeni tabelanın Muhsin Yazıcıoğlu ismi ile yeniden yerine asılacağını ifade etti. Konunun takipçisi olacağız. Muhsin Yazıcıoğlu ismi değiştirilemez." ifadelerini kullandı.

Merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu, 19, 20 ve 23. dönemlerde Milletvekilliği yapmış, 25 Mart 2009 tarihinde sürdürmekte olduğu seçim çalışmaları sırasında geçirdiği helikopter kazasının ardından vefat etmişti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz