Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu hassasiyeti

  • 2
  • 8451
Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu hassasiyeti
Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu hassasiyeti
Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu hassasiyeti
Beykoz'da Muhsin Yazıcıoğlu hassasiyeti

BBP Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun davasında takipsizlik kararı verilmesi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da sevenlerini üzdü.

Kendisinin dışında 5 kişinin daha hayatını kaybettiği helikopter kazası sonrası ailesi, sevenleri ve partililer tarafından sahip çıkılan BBP'nin merhum Lideri Muhsin Yazıcoğlu hakkındaki dava sonucu tartışmalara yol açtı. Aynı zamanda Dost Beykoz Yazarı da olan BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, hakkında takipsizlik kararı verilen helikopter kazası davasının takibinde olacaklarını söyledi. Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulunan ve davanın takip Avukatlarından olan Selami Ekici, "Biz önümüzdeki süreçte Sulh Ceza Mahkemesi'ne itiraz edeceğiz. Orada da bir sonuç alamazsak Anayasa Mahkemesi'ne gideceğiz" dedi.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, BBP Belediye Meclis Üyesi Murat Çetinkaya, gazeteci İsmail Güneş ve Pilot Kaya İstektepe'nin hayatını kaybettiği helikopter kazasında Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, kovuşturmaya gerek görmeyerek takipsizlik kararı verdi. Aralarında dönemin Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'nin de yer aldığı 132 şüpheli hakkında ‘ihmal, kasten öldürmek, suç delillerini yok etme ve değiştirme’ gibi suçlarla başlatılan soruşturmada verilen takipsizlik kararı, Muhsin Yazıcıoğlu'nun kazayla değil bilinçli öldürüldüğüne inanan sevenleri tarafından üzüntüyle karşılandı.

‘Melih Perçin, takipsizlik kararını üzüntüyle karşıladıklarını belirtti’

BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, kararla ilgili olarak düşüncelerini dile getirirken, "Bizi son derece üzen bir karar olmuştur. Adalete olan güvenimiz sarsılmıştır. Biz merhum Liderimizin yattığı yerde huzurlu olmasını istiyoruz. Bir kazadan çok daha fazla anlam taşıyan helikopter kazasının perde arkasını araştırmak, sorumlularını ortaya çıkartmak Devletimizin işidir. Bu takipsizlik kararı ise Devletimizin kaza süsü verilen bu cinayetin sorumlularını ortaya çıkartmasını geciktirmiştir. Gerekli itirazlar sonuç verdiğinde 7 yıllık bekleyişimizin sona ereceğine inanıyoruz. BBP Beykoz İlçe örgütü olarak da sahiplendiğimiz bu davanın da sonuna kadar takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz" şeklinde konuştu.

Öte yandan Dost Beykoz'un özel sorularını yanıtlayan davanın takip Avukatlarından Selami Ekici, takipsizlik kararını değerlendirirken, "Bizim için sürpriz olmadı" dedi. Önümüzdeki günlerde Sulh Ceza Mahkemesi'nde karara itiraz edeceklerini dile getiren Av. Selami Ekici, sonrasında Anayasa Mahkemesi'ne de gideceklerini belirtti. Dost Beykoz'un "Anayasa Mahkemesi'nde de sonuç alınamazsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gidecek misiniz?" sorusuna da yanıt veren Av. Ekici, şunları söyledi:

Av. Selami Ekici: “Bizim devlete olan güvenimiz sarsılmıştır!”

"Merhum Muhsin Yazıcoğlu, 7 buçuk yıl boyunca tutuklu kalmıştı. Dışarıya çıktığında ise kendisine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gitmesini tavsiye etmişlerdi. O ise 'ülkesini başka ülkelere şikâyet etmeyi kendisine yakıştıramayacağını' anlatarak, bu tavsiyeyi reddetmişti. Biz Anayasa Mahkemesi'nde de sonuç alınamaması durumunda ne yaparız, nasıl hareket ederiz; bugünden bir şey söylemek zor. Ancak Muhsin Yazıcıoğlu'nun bu duruşunun da bilincinde olduğumuzu belirtmek isteriz.

Davayla ilgili olarak da şunu söylemek mümkün: Özellikle Muhsin Yazıcıoğlu gibi ömrünü millete ve devlete harcamış bir kişinin ölüm nedeninin 7 yıl boyunca sürüncemede kalması, bizim Devlete olan güvenimizi sarsmıştır. Öte yandan Muhsin Yazıcıoğlu'nun yol arkadaşlarının iktidar tarafından devşirilmesi bizi üzmektedir. Davaya dönecek olursak da biz, yeterli miktarda delil olduğunu bilmekteyiz. Bu deliller ortadayken bir cumhuriyet savcısının dava açmamasını ise bir hukuk adamı olarak hayretle karşılamaktayız."

Haber Merkezi

Beykoz'un çocuklarında bayram erken başladı
Önceki Beykoz'un çocuklarında bayram erken başladı
Başkan Okur, çok istedik ama olmadı
Sonraki Başkan Okur, çok istedik ama olmadı
Yorumlar (2 Yorum)

Eski Beykozlu (8 yıl önce)

Eline sağlık Nizamettin kardeş. Ancak Ümitsiz olma sakın! Bütün davaların tekrar görüleceği İlahi mahkeme var.. çokta uzak değil oldukça yakın sadece uzatmaları yaşıyoruz Hakimler Hakimi İlahi Hakimin İnsanlığın şeytansporla yaptığı maçın son düdüğünü her an çalabilir. Çünkü zulüm artık bütün Dünyayı kapladı olmadık uygulamalara şahit oluyoruz Müslümanların Dünya menfaati için Ahiretlerini nasıl hoyratça gözden çıkardığına şahit oluyoruz bu Adaletsizliklere Müslümanların nasıl sus pus olup dilsiz şeytan kesildiklerini görüyoruz hatta zulümlere alkış tuttuklarınada şahit oluyoruz artık insanlık sustu herhalde Hakkın konuşacağı ve hesap soracağı günler çok yakın.

Nizamettin Bilir (8 yıl önce)

Adalet Keş Dağlarında karlar altında kalmıştır. Elim hadisenin enkazına 3 günde ulaşamayan köylüler olmasa belkide karlar eriyince enkazı bulabilecek olanlardan Adaletle hüküm vermelerini beklemekde doğru olmazdı. Adalet ülkemizde bir kişinin iki dudaklarının arasına sıkışmış durumda yetkili otorite ne derse adalet ona göre çalışyor. Ülkemizde yapanın yaptığı yanına kar kalıyor bu tür ölümlü hadiseler için vatandaşımızın şöyle genel bir anlayışı var ölen daima suçludur. Bu hadiseye adı karışan bütün kamu yöneticileri maalesef ödüllendirilmiş hep üst makamlara terfi etmişlerdir.Bu elim hadiseyi araştırmak isteyen kamu görevlileride cezlandırılmış sindirilmeye çalışılmıştır.Bu gün Ülkemizde Adalet kişiye göre çalışıyor olabilir ama ŞAŞMAZ OLAN ALLAHIN ADALETİR.

Yorum Yaz