Beykoz’da mübarek Kandil gecesi nasıl idrak edilecek

  • Güncelleme: 28.10.2020 17:47
  • Yorum: 0
Mevlid Kandili münasebetiyle Beykoz’un büyük camilerinde özel programların yapılacağı bildirildi.
Beykoz’da mübarek Kandil gecesi nasıl idrak edilecek

Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV)’ın dünyaya teşriflerinin yıldönümü nedeniyle Dost Beykoz’a açıklamalarda bulunan Beykoz Müftüsü Ali Efe, “bu gece Mevlidi Nebi Kandilini idrak ediyoruz. Âlemi İslam ve milletimiz için hayırlı mübarek olsun” dedi.

Peygamberimizin doğumunun bütün insanlık âlemi için müstesna bir gün olduğuna değinen Beykoz Müftüsü Ali Efe, Allah’u Teala Ayeti Kerime de, ‘Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik’ buyurmaktadır. Dolayısıyla Sevgili peygamberimiz rahmet peygamberidir.” ifadelerini kullandı.

Bu yıl, “Peygamberimiz ve Çocuk” temasıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği programların icra edileceğine işaret eden Ali Efe, yurt genelinde olduğu gibi Beykoz’da çeşitli programların düzenleneceğini kaydetti.

“Şevkat ve merhamet peygamberi sevgili Peygamberimiz, küçük ya da büyük, zengin ya da fakir bütün insanlığın değerli olduğunu hissettirmiştir.” ifadelerine yer veren Ali Efe, bu gece Beykoz’un bütün camilerinde yatsı namazı öncesi ve devamında programların olacağını belirtti.

Efe, “Sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımaya, anlamaya, onunla hayatımızı bütünleştirmeye gayret edip, ona olan bağlılığımızı her halimizle göstermeye çalışacağız”  dedi.

Öte yandan bu geceye mahsus, Ortaçeşme, hasan yavuz, Rüzgarlıbahçe Merkez, Yıldırım Bayazıt ve Yuşa AS Camii’nde özel programların yapılacağı bildirildi.

Beykoz Müftüsü, bu vesile ile Beykoz halkının kandilinin mübarek olmasını ve hayırlı kandiller dilediğini söyledi. Ali Efe ayrıca Mavi Karadeniz TV'de geceye özel bir programda vatandaşlara birlikte olacağını belirtti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Mevlid, Ali efe