Beykoz'da minik öğrenciler coştu coşturdu

  • 07.04.2018 21:50
  • Güncelleme: 01.03.2020 21:34
  • Okunma: 14451 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İsmail Özseçkin İlkokulu'nun minik öğrencileri düzenledikleri bir programla Okuma Bayramı'nı kutladı.
Beykoz'da minik öğrenciler coştu coşturdu

İsmail Özseçkin İlkokulu'nun okul bahçesinde 1-B sınıfı öğrencilerinin okuma yazma öğrenmeleri nedeniyle düzenledikleri Okuma Bayramı etkinliğine, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Necla Çağlayan, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç, öğrenciler ve velileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Okuma Bayramı programın sunuculuğunu ise büyük bir heyecanla soğuk havaya rağmen yine İsmail Özseçkin İlkokulu'nun minik öğrencileri Duru Bayraktar ve Ateşiz İnkaya üstlendi.

"Bugün, okuyorlar ve yazıyorlar"

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İsmail Özseçkin İlkokulu Müdürü Adem Yıldız, "Ne okumak ne yazmak bilmiyordum. Kelimeleri bırak yazamazdım a-b-c" cümleleriyle konuşmasına başlayarak, "Sene başında öğrencilerimizin şu girişte sıra olduğu günü hatırladım. Zeynep Hanım onların isimlerini okurdu ve sınıflarına alırdı. Aradan bir yıl geçti. Onların o zamanki kıpır kıpır hallerini unutmamız mümkün değil. O zamandan bu zamana çocuklarımız çok büyük mesafe kaydettiler. Okuma yazmayı bilmeyen öğrencilerimiz bugün, okuyorlar ve yazıyorlar. Bu güzel akşamda bu zaman zarfında edindikleri kazanımları davranışları güzellikleri sunmaya çalışacaklar" diye konuştu.

"Birinci sınıf velisi olmak kolay değildir"

Eğitimin ailede başladığını ifade eden Müdür Adem Yıldız, "Beşikten mezara kadar eğitim devam ediyor. Bu süreçte değerli velilerimiz hep yanımızda oldular. Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Her zaman öğretmenimiz Kenan Bey sizden ne talep ettiyse karşıladınız. Bu süreç zorlu bir süreçtir. Birinci sınıf velisi olmak kolay değildir. Eğitim-öğretim kolay bir süreç değil ama bunun ilk basamağı birinci sınıftır. Biraz da zorluklarla doludur" dedi.

Okul Müdürü Adem Yıldız'ın konuşmasının ardından kürsüye 1-B sınıf Öğretmeni Kenan Kızılaslan geldi.

"Çocukların telaşı başka, öğretmen ve velilerin başkadır..."

Eğitimci Kızılaslan, "Bütün enerjisini, emeğini, umudunu, mesleğine adamış bir öğretmen olmaktan gurur duyarak karşınızda duruyorum. Her çocuk benim için yeni bir heyecan, yeni bir başlangıçtır. Okuma yazma her türlü beceriyle donanmanın ve tüm bu birikimleri göstermenin ilk mutluluğudur. Çocuklarımızın telaşı başka, velilerimizin heyecanı başka, öğretmenin gururu bambaşkadır. Bayramdır bugün, küçük ellere güvenerek inanarak öğretmeninin elinden tutup, ilk zaferlerine imza attıkları gündür. Bugünümüzün ve bundan sonraki her günümüzde çocuklarımızın başarıları için her türlü desteği verecek olan velilerimiz için, bütün bunlara hayat veren öğretmenlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

"Öncü İlkaya Hanıma çok teşekkür ediyorum"

Eğitimci Kızılaslan şunları söyledi:

"Şu kişiye teşekkür edeceğim, bu kişiye teşekkür edeceğim yok. Bugün aramızda olan, eğitime, eğitimciye ve çocuklara çok değer veren ve bu etkinliğin düzenlenmesinde büyük katkısı bulunan, iyi ki tanıdığım Öncü İlkaya Hanımefendiye yürekten teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından minik öğrenciler soğuk havaya aldırmadan sahneye çıktı ve ilk olarak İstiklal Marşı'nı yüksek sesle seslendirdiler.

Okuma Bayramı dolayısıyla daha sonra sahnedeki minikler program öncesinde ezberledikleri şiirleri sandalyelerde oturan misafirlere ve velilerine okudu.

Palyaçoların da çocukları eğlendirdiği gece daha sonra folklor gösterisi, canlı müzik ve çeşitli eğlencelerle devam etti.

Gecenin sonunda katkısı bulunan isimlere teşekkür etmek için hediyeler verildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz