Beykoz’da Milli Birlik Hareketi

  • 02.07.2019 14:16
  • Okunma: 5725 kez

Halk birlik olursa önünde hiç bir güç duramaz.  Emperyalist ülkeler bu gerçeği bildiklerinden mazlum ülkeler üzerinde böl yönet tuzağını sürdürmektedir. Tarih göstermiştir ki Türk Milleti zor şartlar karşısında birleşmesini bilen millet olmuştur.  Doğu ve Güney Doğuda PKK saldırılarına karşı vatan savunmasının verildiği dönemler yaşanmaktadır. Bizler yataklarımızda rahat uyurken eksi yirmi derecede diz boyu karlar içindeki Mehmetçik sınır nöbeti tutarken her gün şehit haberleri gelmektedir.  Mevcut şartlar karşısında siyasi parti, etnik, mezhep gibi farklılıklar gözetilmeksizin önce Vatan ilkesi etrafında birleşmeye ihtiyaç duyulan bir dönem yaşanmaktadır. Oysa milli birliğe en çok ihtiyaç duyulan 2017 yılında, durup dururken Anayasa değişikliği gerekçesi ve referandum aracılığı ile Millet (Evet) ve (Hayır) oyları ile karşıt kamplara bölündü.  Mevcut şartlar karşısında halkın kamplaşmasını ortadan kaldırmak ve Milli Birliğin devamı ihtiyacı ile “ Beykoz Milli Birlik Hareketi “  oluştu.

Beykoz Milli Birlik Hareketi

Milli Birlik Hareketi olarak 20 Ocak 2017 Cuma tarihinde Erbakan Kültür Merkezi Teras Cafede toplanıldı. (Vatanın ve Milletin Bütünlüğü,  Ay Yıldızlı Bayrağımız, Ulusal Kimlik ve Kültürümüz, Cumhuriyet ve Mustafa Kemal İlkeleri) olarak tıpkı yüce dağın doruğundaki kutsal bir mertebe gibi siyaset üstü yüce değerlerimizin ekseni etrafında birleşilmesi esas alındı.  

Bu kapsamda ve takip eden toplantılarda geniş taban halinde Cumhuriyet Kadınları Derneği Beykoz İlçe Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz İlçesi Başkanlığı, Ulusal Gönüllüleri, önceki dönem Büyük Birlik Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Türk Ocağı Beykoz Şubesi, Kuvayi Milliye Beykoz Şubesi, Türkiye Gençlik Birliği, Vatan Partisi Beykoz İlçe Bakanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Demokratik Sol Parti Beykoz İlçe Başkanlığı temsilcileri katıldılar.

İçinde bulunduğumuz şartlar karısında birlik ve beraberlik halinde olunması ve bununun mesajının verilmesi üzerinde karar birliğine varıldı. Bu doğrultuda basın toplantıları aracılığı ile topluma birlik beraberliğin mesajları iletildi.  Düzenlenen Panel ile Siyasi, etnik, mezhep gibi farklılıklar dışlanarak siyaset üstü yüce değerlerimizin ekseni etrafında birleşilmesinin kaçınılmaz olduğunun mesajları veridi.

2019 Yılında Milli varlığımıza yönelik şartlar daha vahim hale geldi.

Güneydoğu ve Doğuda PKK silahlı saldırılarına karşı vatanın ve Milletin bütünlüğünün korunmasına yönelik savaş verilmeye devam edilmekte, her gün acı şehit haberleri gelmekte, Amerika’nın ekonomiyi çökertici ve silahlı saldırı tehditleri giderek artmaktadır. 

Milli Ekonomi İflas eşiğine gelmiştir. Halkın alım gücü düşmüş, işsizlik artmış, açlık sınırına gelinmiş, buna bağlı olarak suç işleme oranı korkutucu şekilde artmıştır.

Etnik, siyasi ve mezhep farklılıkları körüklenerek Türkiye’yi böl yönet tuzağı çok daha tehlikeli aşamaya getirilmiştir.  

Çeşitli sebeplerle kamplara bölünmüş halk arasında iç savaş kışkırtıcılığı tehlikeli boyutlara eriştirilmiştir.

Ülkemizi tehdit eden şartlar 2019 yılında daha vahim hale gelmiş ve işin şaka götürür tarafı kalmamıştır. İçinde bulunduğumuz şartlar karşısında her zamankinden daha çok milli birliğe ihtiyaç duyulur hale gelinmiştir. Bu nedenle 09.06.2019 Pazar tarihinde toplanılmış, yukarda dört madde halinde belirtilen vahim şartlar karşısında toplantı sonucunun topluma mesaj olarak iletilmesine karar verilmiştir.

Toplantı sonuç bildirimi

Saldırılar karşısında yılgınlık içinde olup emperyalist ülkelerin boyunduruğunu ve köle gibi yaşamayı kabul etmemek. Bilakis, her türlü olumsuz şartların sonuçlarına katlanmayı göze alarak onurlu bir ulus olarak bağımsız yaşamayı tercih etmek. Ekonomik sıkıntıları geçiştirene kadar her türlü yoksulluğun sıkıntılarını göğüsleyebilmek.  Tahrik tuzakları karşısında soğukkanlı ve dimdik ayakta durarak Milli bütünlük halinde milletçe kenetlenmek ve bu sayede Türk Milletine yakışır şekilde badirelerin üstesinden gelmeyi başarmak.

Sonuç

Tarih göstermiştir ki Türk Milleti her türlü badirelerin üstesinden gelmesini bilen millet olmuştur. Neticede Türk Milleti kenetlenme sayesinde bu badirelerin de üstesinden gelerek içte ve dışta bağımsız, ekonomik ferahlığa kavuşmuş, Milli İradenin egemen olduğu demokratik, özgür, çağdaş, dünya ülkeleri karşısında hak ettiği saygınlığa erişmiş mutlu bir Millet olacaktır.  Bundan hiç şüphemiz yoktur.  

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Milli Birlik

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları