Beykoz’da millet bayramlaştı…

  • Güncelleme: 13.09.2016 17:56
  • Okunma: 8737 kez
  • Yorum: 0
Bayramın ilk günü kurbanlarını kesen Beykozlular ikinci gün siyasi parti ve eş dost bayramlaşmalarına katıldı.
Beykoz’da millet bayramlaştı…

Kurban Bayramı'nın 1. Gününde saat 07.22'de kılınan namazla başlayan bayram heyecanı Beykoz'da devam ediyor. 15 Temmuz gündemi bayramlaşma programlarda da sohbet konusu olurken, demokrasi mücadelesi için mesajlar verildi.

Siyasi partilerin ve Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği programlarla vatandaşlar bir araya gelerek bayramlaştı. İlk program ise AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nda Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın katılımıyla yapıldı.Kurban Bayramı'nın ikinci günü Beykoz’da AK Parti İlçe Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu bayramlaşma programıyla başladı. Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın da katıldığı programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın ve Gençlik Kolları temsilcileri ve partililer katıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Merkezi'nde yapılan programda ilk konuşmayı İlçe Başkanı Mustafa Gürkan yaptı. Gürkan, 15 Temmuz gecesi Beykoz halkının Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde verdiği mücadeleyi anlattı. Gürkan, katılımcıların Kurban Bayramı'nı kutlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

"Beykozlu kardeşlerimiz, o gece gerçekten büyük bir mücadele verdiler. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü neredeyse hiç kapanmamış gibi yoluna devam etti. Her gittiğim yer de örnek teşkil edecek bu mücadeleyi anlatıyorum. Bizimle birlikte köprüye inen bütün kardeşlerimizle, büyüklerimizle ve kadınlarımızla gurur duyuyorum."

“Bu milleti hiçbir güç yenemez”

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın ardından AK Parti Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Beykoz'un 15 Temmuz mücadelesine değinerek "Bu milleti hiçbir güç geçemez" dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Ataş, şunları söyledi:

"Türk milleti 15 Temmuz'da büyük bir destan daha yazarak diğer hiçbir millete benzemediğini açık açık ortaya koydu. Adeta dünyaya 'Millet nasıl olunur?' mesajı verdi. Kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın da söylediği gibi 'bu millet; alnı öpülesi bir millettir' Bu söze ben kesinlikle katılıyorum. Belki farkında olamayanlar vardır ama Türk milleti büyük bir tehlikeyi atlattı. Her birinizin Kurban Bayramı mübarek olsun. Rabbim hayırlara vesile kılsın."

Konuşmaların ardından partililerle hatıra fotoğrafı Çektiren Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, daha sonra Beykoz'dan ayrıldı.

İkinci program ise Beykoz Belediyesi tarafından, 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı'nda düzenlendi. Siyasi partilerin İlçe Başkanları, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda Beykoz Belediyesi vatandaşlara; pilav, döner, ayran ve tatlı ikramında bulundu.

Programının yoğunluğu nedeniyle Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile makamına çıkarak bayramlaşan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, burada Çelikbilek ve misafirleriyle bir süre sohbet etti.

15 Temmuz kardeşliği sürdürülmelidir

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın Başkan Çelikbilek’i ziyaretinde ise konu, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün getirdiği birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun sürdürülmesiydi.

Daha sonra, Başkan Yücel Çelikbilek ile birlikte, milletle bayramlaşmak üzere, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda çıkan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan alandan ayrıldı.

MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman daveti geri çevirmedi

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan’ı yolcu etmesinin ardından, bayramlaşma programına katılmak üzere alana gelen MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ile karşılaşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Karaman ile bir süre sohbet ettikten sonra bayramlarını tebrik etti.

Başka programları nedeniyle kısa süre sonra alandan ayrılmak için müsaade isteyen MHP İlçe Başkanı Karaman’ı Başkan Çelikbilek, milletle bayramlaşmak üzere protokol masasına davet etti.

Başkan Çelikbilek’in bu davetini geri çevirmeyen MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, program boyunca alandan ayrılmayarak, Beykozlularla bayramlaştı…

  

“Bu milleti yenemeyeceksiniz”

Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı’nda vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 15 Temmuz darbe girişimine değindi. Başkan Çelikbilek, "bu milleti yenemeyeceksiniz" dedi. İl dışında olduğu için düzenlenen programa katılmayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın selamlarını ileten Başkan Çelikbilek, şunları söyledi:

“Rabbim ülkemizin tadını bozmasın”

"İnancımız gereği olan bayramlarımız özel bayramlarımızdır. Bu bayrama milletçe özel olarak hazırlanıyoruz. Sadece bizim için değil yeryüzündeki bütün Müslümanlar bayramdır. Bu bayramlarda Rabbimiz bizden küslük istemez, barışık olmamızı ister. Bu bayramların temel gayesi de toplumların birbirleriyle barışık hale gelebilmesidir. Rabbimden temennim burada ki bütün ayrılık ve gayriliklerin kalkmasıdır. Bizler büyük bir milletiz. İte çakala pabuç bırakacak bir millet değiliz. Rabbim ülkemizin tadını bozmasın"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve katılımcılar daha sonra vatandaşlarla bayramlaştı.

"Türkiye büyük bir tarihi dönemden geçiyor."

Üçüncü program ise Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlendi. Öğleden sonra başlayan programa İlçe Başkanı Mahir Taştan ve partililer katıldı.

Eski ilçe başkanlarının yanı sıra, gençlik ve kadın kollarının katılım gösterdiği bayramlaşma programında İlçe Başkanı Mahir Taştan, "Hepinizin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Türkiye büyük bir tarihi dönemden geçiyor. Dik duruş sergileyen milletimiz, demokrasinin her zaman kesin çözüm olduğunu savunmaktan geri durmuyor ve bizlerde her zaman onlarla birlikte olacağız" şeklinde konuştu.

İlçe Başkanı Mahir Taştan ve İlçe Yöneticileri daha sonra partililerle bayramlaştı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz