Yaşam

Beykoz’da Meyve Bahçeleri’ni mutlaka görün

Beykoz’da Meyve Bahçeleri’ni mutlaka görün
24.04.2016 21:27
| | |
11543

Foto galeri

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Başkan Çelikbilek, Paşamandıra'da yapılan ve önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan Meyve Bahçeleri’nde inceleme yaptı.

Vatandaşlara meyveleri dalından yeme imkânı sunacak ve ilçemizde tarımı destekleyen öncü hizmetlerden biri olarak Beykoz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği projede sona yaklaşıldı.

Meyve Bahçeleri’ndeki son çalışmaları inceleyen heyette Kaymakam Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Gülbasar, Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk, Eyüp Salih Elmas, Suphi Uçak yer aldı.

İncelemede Kaymakam Katırcı’ya bilgi veren Başkan Çelikbilek, 18 bin 600 m2 arazi üzerinde kurulan alanda 17 tür meyve ağacı bulunduğunu belirtti. Elma, Mahmut, nar, ceviz, kiraz, kayısı, karayemiş, vişne, incir, erik,  kivi, şeftali, ayva, üzüm, dut, hünnap ve ruscus ağaçlarının alana düzenli olarak dikimlerinin tamamlandığını aktaran Başkan Çelikbilek, Meyve Bahçesi açıldığında İstanbul ve Beykozlulara piknik ve dinlenme alanları, çocuk parkları, yöresel köy evi, spor ve aktivite alanlarıyla hizmet vereceğini ifade etti.

Özellikle yaz ayları ve hafta sonlarında uğrak yeri olması beklenen alana gelen ziyaretçiler geniş ve yeşil bir arazide gezinti ve piknik yapıp dalından meyve yemenin zevkini tadacak, çocuklar doğa ve toprakla buluşacak.

Meyve Bahçeleri’nin Mayıs ayında açılması planlanıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, Paşamandıra, Meyve Bahçeleri, Ziyaret

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"