Beykoz’da meydanların dili

  • 0
  • 15299
Beykoz’da meydanların dili
Beykoz’da meydanların dili
Beykoz’da meydanların dili
Beykoz’da meydanların dili
Beykoz’da meydanların dili
Beykoz’da meydanların dili
Beykoz’da meydanların dili
Beykoz’da meydanların dili

Beykoz’da mutlu ve bakımlı bir ilçe için yürütülen meydan düzenleme çalışmaları kapsamında çevreye güzellik, sosyal hayata canlılık katan yeni meydanlar kazanıldı.

Beykoz Belediyesi’nin “5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” parolasıyla ilçe sakinlerine bakımlı ve kullanışlı alanlar sunmak üzere yürüttüğü meydan düzenleme çalışmalarıyla merkezden köylere birçok noktaya yeni meydanlar yapıldı.

Kent estetiği gözetilerek hazırlanan projelerle, Riva, Çavuşbaşı, Soğuksu, Mahmutşevketpaşa, Anadolu Feneri, İshaklı, Kılıçlı Mahalleleri ve belediye önü güzelleşti.  

Çavuşbaşı’na Rengârenk Meydan

Çavuşbaşı’na değer katan “Çiftlik Meydan Düzenleme Çalışması” kapsamında mahalleye, rengârenk ve büyük bir meydan yapıldı. 

Her yaştan ilçe sakini düşünülerek hazırlanan meydanda, 8 bin 506 m2’lik yeşil alan ve 2 bin 500 m2’lik sert zemin düzenlendi, bin 714 m2’lik çocuk oyun parkı kurularak modern oyun gruplarıyla donatıldı.

Spor ve sağlıklı yaşam için 755 m2’lik basket sahası ve 823 m2’lik fitness alanı kuruldu.

Yürüyüş yolları ve dinlenme alanlarının yer aldığı Çiftlik Meydanı’nda günün her saatinde aileler piknik yapıyor, çocuklar neşeyle koşup oynuyor, gençler spor yapıyor.

Belediye Meydanı 7/24 Canlı  

Beykoz’da resmi kutlama ve törenlere ev sahipliği yapan, ilçenin en işlek meydanlarından “Beykoz Belediye Meydanı” ilçeye yaraşır güzellikte yenilendi.

Belediye Meydanı (15 Temmuz Şehitler Meydanı) yapılan düzenleme sonrasında renkli kültür sanat etkinliklerinin düzenlendiği, yaz aylarında coşkulu konserlerin verildiği 7/24 yaşan bir mekâna dönüştü.

Boğaz’ı modern bir görünüme kavuşturan sahil düzenlemesiyle bütünleşen yeni meydan ilçeye çok yakıştı.

Riva Meydanı’na Yeni Çehre

İstanbul’un maviye ve yeşile kaçış noktası Riva, meydan düzenlemesi sonrasında ziyaretçilerini yeni çehresiyle karşılamaya başladı.

Özellikle yaz aylarında turist ve ziyaretçi yoğunluğu yaşanan Riva Meydanı’nın daha etkin kullanımı için 7 bin 500 m2 tretuvar döşendi ve alana kent mobilyaları yerleştirildi.

Bisiklet sporu tutkunlarının geçiş güzergâhında yer alan meydanda sporcular için bisiklet parkları da yapıldı.

İshaklı’ya Meydan ve Köy Kahvesi

Beykoz’a değer katan meydan düzenleme çalışmalarıyla yalnızca merkezi mahalleler değil tarihi ve turistik yerler de güzelleşti.

İstanbul’un, doğal tarım arazileri ve meyve bahçeleriyle ünlü köyü İshaklı yapılan çalışmayla bakımlı bir meydana kavuştu.

İshaklı Cami ve çevresinde bin 718 m prestij cadde kazanılırken, köy sakinleri ve ziyaretçilerin bir araya geldiği Köy Kahvesi de yapıldı.

İlçede ayrıca Soğuksu, Mahmutşevketpaşa, Anadolu Feneri ve Kılıçlı Meydanları da yenilendi.

Haber Merkezi

AK Parti Beykoz’da seçim havasına girdi
Önceki AK Parti Beykoz’da seçim havasına girdi
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı