Beykoz'da Mevlüt Meryem Özer Camisi, ibadete açıldı

  • Güncelleme: 22.11.2019 15:47
  • Okunma: 9995 kez
  • Yorum: 0
Yapımına 2012 yılında başlanan Beykoz Gümüşsuyu Mevlüt Meryem Özer Camisi, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı'nın katılımıyla açıldı.
Beykoz'da Mevlüt Meryem Özer Camisi, ibadete açıldı

2012 Yılında bağışçılarının destekleriyle inşaatına başlanan Beykoz Mevlüt Meryem Özer Camisi, tamamlanmasının ardından ibadete açıldı.

Büyük Çamlıca Camisi İmam Hatibi Enes Özsoy'un okuğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe, ilçede 137 camiyle hizmet verdiklerini söyledi.

Ali Efe: "Beykoz'da 137 cami var"

Efe, “Rabbim bizi yine bir cami gölgesinde buluşturdu. Rabbim bizi ezan sesinden, bu minarenin gölgeden ayırmasın. 137 camimizle hizmet veriyoruz. Camilerimiz vatanımızın tapusu, bu eserlerle yaşıyoruz. Camilerimiz İslam medeniyetinin merkezidir. Peygamber Efendimiz, Allah'a beldelerdeki en sevimli mekan oranın mescitleridir buyuruyor.” diye konuştu.

Murat Aydın: "İstanbul'da en çok caminin bulduğu yer Beykoz"

Yeni Beykozlu olduğunu ve ilçeye geldiğinde cami sayısının fazla olduğuna dikkat ettiğini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "İstanbul'da nüfus başına muhtemelen en çok caminin bulunduğu yer Beykoz. Camilerimiz, Osmanlı’dan buraya kadar gelen camiler. Rabbim imkanı olan herkese böyle anlamlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Herkesin burada katkısı var. Öğrendiğime göre Meryem annemiz dairesini satarak bu caminin temeline büyük katkı sunmuş. Allah ondan razı olsun. Katkısı olanlara teşekkür ediyoruz. Buradaki yatırımın aslan payını Beykoz Belediyemiz ve ilçe halkımız adına Yücel Çelikbilek ağabeyimiz sundular.” dedi.

Ahmet Katırcı: "Tuğlası olan herkese teşekkür ediyorum"

Camide tuğlası olan herkese teşekkür eden Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, şunları söyledi:

“Allah'ın mescitlerini ahret gününe inananlar ve Allah'tan başka kimseden korkmayanlar inşa edebilir. Diyor ayeti kerime, işte bu kadar kutsal bir iş yaptınız. Başta Meryem Özer annemize, onun rahmetli Mevlüt amcamıza, müftülerimize, mahalle halkımıza ve tuğlası olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

Hüseyin Demirtaş dua etti

Kırklareli İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş'ın yaptığı duanın ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti ve kılınacak cuma namazı için ezan okundu.

Cuma namazını İstanbul Müftüsü kıldırdı

İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı minbere çıkarak Cuma hutbesini okudu ve ardından namaz kıldırdı.

Açılış programına İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, Kırklareli İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, cami bağışçısı Meryem Özer, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Programın sona ermesinin ardından Beykoz Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, katılımcılara pilav, et, tatlı ve ayran ikram etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Cami, Açılış, Mevlüt Meryem Özer

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz