Kültür

Beykoz'da Mesudiyeliler'in Başkanı Hakan Aydemir oldu

Beykoz'da Mesudiyeliler'in Başkanı Hakan Aydemir oldu
24.12.2018 14:57
| | |
6873

Foto galeri

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneğinin tek listeyle gerçekleşen kongresinde Dernek Başkanlığı görevine Hakan Aydemir seçildi.

Oldukça kalabalık bir katılımın olduğu kongrede, Divan Başkanlığı’nı İbrahim Özdemir,  katiplikleri ise Sezayi Biçer ve Hasan Olcaydo üstlendi.

Yunus Emre Spor Tesisleri'nde gerçekleşen kongreye Mesudiye Belediyesi CHP Adayı Yavuz Ekşi, Beykoz Belediyesi CHP Aday Adaylarından Devrim Altıntaş; Gökhan Taneri Vural; Gülay Demirel; Coşkun Tosun, Şahlanış Hareketi Genel Başkanı Mehmet Mahmut Yıldız, SP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Muhammet Kalaycı, Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, Beykoz Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Gül Biçer, Beykoz Ordulular Dernek Başkanı Sezayi Biçer, Beykoz Belediyesi Teftiş Müdürü Zeki Uzuner, Çubuklu Mahallesi Muhtar Adayı Erdem Çelik, Çiğdem Mahalle Muhtarı Murat Erdal, Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Aydın Habil ve Hakkı Emanet, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Paşabahçe Muhtar Aday Adayı İlkay Karababa katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından misafirleri selamlayan Dernek Eski Başkanı Halim Okutan şunları söyledi: “Bu derneği öğrencilerimize burs vermek; hukuk alanında avukatlarımızın insanlara katkı sağlaması; sağlık anlamında doktorlarımızla fayda sağlamak amaçlarıyla kurduk. Birçok hizmet gerçekleştirdik. Bunları yaparken bize katkı sağlayan Yücel Akdemir, Kenan Öztürk, Sami Bektaş, Coşkun Tosun, Gülay Demirel, Ayhan Asar, Aydın Özgül. Hepsine çok teşekkür ediyorum.”

Toplantıya katılamayan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç çelenk gönderdi.

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Gülay Demirel tarafından Dernek Başkanı Hakan Aydemir’e kravat, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin çıkarmış olduğu duvar takvimi ve ajanda hediye edildi.

MESVAK Başkanı Ahmet Şenoğlu,

MESVAK Başkanı Ahmet Şenoğlu şöyle konuştu: “Sivil toplum örgütlerini kurabilmek gerçekten gönüllülük işidir. Bizim memleketimizde örgütleşmiş sivil toplum kuruluşu sayısı çok az. Siyasetçilerin belediye başkanlarını, meclis üyelerini bizim aramızdan kendilerinin seçmeleri gerekiyor. Bu kürsülerin önce vatandaşlarımıza sonra siyasetçilerimizi ait olması gerekir.”

CHP Mesudiye Belediye Başkan Adayı Yavuz Ekşi,

 “Sizlerin desteğinizi ve onayınızı bekliyorum. Hizmetteki önceliğimiz ihtiyaçların olduğu yerde insan sayısı kadar hizmet götürmek. Bütün Mesudiye’ye hizmet etmek tek amacımız.” dedi.

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz,

“Türkiye’nin içinde bulunduğu bu günlerde hepimizin aynı saflarda ülkemizin bütünlüğünü muhafaza etme çerçevesinde hizmetlerimize devam ediyoruz. Beykozluların her türlü emir ve taleplerine hazırız.” diye konuştu.

CHP Beykoz Aday Adayı Gülay Demirel,

 “Yönetime ortak olmak örgütlü toplumlardan geçer. Ancak örgütlenip harekete geçememek bize bir fayda sağlamaz. Biz 5 yıldır meclis üyesi olarak görev yapıyoruz. O mecliste sizleri yakından ilgilendiren kararlar alınırken sivil toplum örgütleri içinde aktif görev yapan arkadaşlarımızı göremiyoruz. Bugün bu vesileyle bu kültürün gelişmesi dileğiyle sizleri her ay toplanan belediye meclisinde görmeyi ümit ediyorum.”

CHP Beykoz Aday Adayı G. Taneri Vural,

“Gurbette değiliz, burası bizim evimiz. Ben Giresunlar Derneği Başkan Vekili olarak size kendi hemşerilerimin aslında Beykozlu hemşerilerimizin selamlarını getirdim. Beykoz Belediye Başkan Aday Adayıyım çünkü bizler burada hemşeri olduk. Benim en yakın arkadaşlarım Mesudiyeli. Dertlerimizi birlikte çözmek istiyorum. Beykozlu olduktan sonra herkes başımızın tacıdır.”

MESTEF Başkan Yardımcısı Musa Uzuner,

“Bizler de Mesudiyelilerin birlik ve beraberliği için mücadele ediyoruz. Bizler bir arada oldukça, Beykozluluk bilincini de geliştirerek daha güçlü olmayı temenni ediyorum.”

Beşpınar Dernek Başkanı Ali Erdoğan,

“Hanımların olduğu yerde güçlü teşkilatçılık vardır. Bizim sendikamız hanımlar sayesinde Türkiye’nin en güçlü sendikası haline geldi.” dedi.

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Coşkun Tosun,

“Sizlere başarılar diliyorum. Halim Okutan baya zor bir dönemeçten geçti. Beykoz’da önemli bir eksikliği giderme anlamında çalışmalar yaptılar. Mesudiyeliler Derneğinin çok başarılı işler yapacağına inanıyorum. Hakan kardeşimi tebrik ediyorum.”

Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt,

“Yeni seçilen yönetimde kadınlarımızın ve gençlerimizin olması onlarla ilgili beklentimizi daha da artıracaktır. Beykoz İstanbul açısından önemli. Şu anda İstanbul’un yeşili en fazla olan ama herkesin de gözünün olduğu bir ilçemiz. Ordu Mesudiyeliler açısından Beykoz’un apayrı bir önemi var. Çünkü Mesudiyelilerin İstanbul’a ilk adım attıkları yer Beykoz yani Paşabahçe’dir. Yaşadığımız yer burası olduğuna göre buraya sahip çıkmalıyız.”

Beykoz Olay Gazetesi İmtiyaz Sahibi Eda Seskir, “31 Mart’taki yerel seçimlerde nüfus kayıtlarınızı Beykoz’a aldırmanız çağrısında bulunmak istiyorum. Bunun sayesinde alacağımız hizmetler artacaktır.”

Dernek Başkanlığı görevine seçilen Hakan Aydemir;

“Yeni dönem için bana ve yönetim kurulu arkadaşlarıma gösterdiğiniz güven için hepinize çok teşekkür ediyorum. Büyük bir sorumluluk aldığımızın bilinciyle gayret ederek başarıyla yerine getireceğimize inanıyorum. Bu görevi yaparken herkesin desteğine ihtiyacımız olduğunu ve bir dayanışma halinde yürürsek başarılı olacağımızı biliyoruz. Çalışmalarımızı daha da ileri götürmek esas hedefimiz olacaktır. Kültürel değerlerimizin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması hususunda önemli bir misyon üstleneceğiz.”

Yeni Yönetim şu isimlerden oluştu:

Hakan Aydemir

Mustafa Ersoy

İzzet Özmen

Hasan Tosuncu

Fatma Çamurcu

Volkan Yurtkuran

Şenol Bodur

Fahrettin Demir

Abdurrahman Öndin

Gül Biçer

Turgut Özdemir

İlkay Karababa

Nihat Şahin

Suzan Sendinç

Semra Kara

Abdul Biçer

Serdar Akpınar

DENETLEME KURULU ASİL

Yücel Akdemir

Halim Okutan

Aydın Habil

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, Mesudiyeliler Derneği, Kongre, Hakan Aydemir

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"