Beykoz'da Marifet Derneği'nin binaları yıkıldı

  • Güncelleme: 08.02.2016 11:07
  • Okunma: 10305 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Çavuşbaşı'nda, Marifet Derneği'ne ait kaçak olduğu belirtilen yapılar yıkıldı. Güzergahta polis geniş güvenlik önlemleri aldı.
Beykoz'da Marifet Derneği'nin binaları yıkıldı

Beykoz'da Çavuşbaşı'nda, Marifet Derneği'ne ait kaçak olduğu belirtilen  yapılar yıkıldı.

Çekmeköy'den Çavuşbaşı'na gelen yol trafiğe kapatıldı... Alınan bilgiye göre, Marifet Derneği tarafından yaptırılan Mahmut  Efendi Külliyesi'nde kaçak olduğu iddia edilen binaların yıkımı için Çavuşbaşı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'ne belediye ile çok sayıda çevik kuvvet ekibi ve TOMA geldi.

Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri aldı.

Bu arada olay yerine gelen TOMA, buzlanma olan caddede kayarak  devrildi. Kaza sonucu hafif yaralanan 2 polis memuru, ambulansla hastaneye  kaldırıldı.

TOMA, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait vinçle kaldırılarak yoldan  çekildi.

Polisin ve dernek üyelerinin yıkımın yapılacağı bölgedeki bekleyişi  bekleyişi sürüyor.

2 BİNANIN YIKIMINA BAŞLANDI

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun adına Marifet Derneği tarafından yaptırılan külliyenin bulunduğu alanda bulunan 2 binanın yıkımına başlandı.

Çevik kuvvet polislerinin geniş güvenlik önlemi altında inşaat alanına giren iş makinalarını, cemaat üyesi bir grup giriş kapısında karşıladı. İş makinalarını içeriye almak istemeyen grup ile polis arasında tartışma çıktı. Kısa süreli gerginliğin ardından grup dağılırken, iş makinaları alt kısımlarda bulunan 2 binanın yıkımına başladı. Ekiplerin yıkım çalışmaları devam ediyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz