Beykoz'da Lösemili Çocuklar Haftası etkinliği

  • 0
  • 8381
Beykoz'da Lösemili Çocuklar Haftası etkinliği
Beykoz'da Lösemili Çocuklar Haftası etkinliği
Beykoz'da Lösemili Çocuklar Haftası etkinliği

Beykoz Belediyesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılayı işbirliğiyle Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Hazırlanan etkinliklerde ailelere moral ve destek sağlanırken toplumda hastalığın bulaşıcı olduğu yönündeki ön yargılar da kırılıyor.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda 6-7 Kasım tarihlerini kapsayan farkındalık etkinliklerinde kamu ve özel sağlık kuruluşları lösemi konusunda topluma doğru bilgilendirmeyi yapmak için el ele verdi.

Türk Kızılayı 6 Kasım Çarşamba günü alanda ilçe sakinlerinden gün boyu lösemi hastalığının tedavisinde kilit rol oynayan ilik nakli için kök hücre ve kan bağışı aldı.

Kızılay’ın aracına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar hayat kurtaran kök hücre ve kan bağışı için uzun kuyruklar oluşturdu.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da alana gelerek farkındalık için maske taktı ve ailelere moral verdi. Beykoz Belediyesi meclis üyeleri ve ilçede her hafta düzenlenen sağlıklı yaşam yürüyüşüne katılan kadınlar da sabah yürüyüşü sonrasında gönüllü olarak kan ve kök hücre bağışı yaptı.

Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün Beykoz Üniversitesiyle birlikte açtığı stantta lösemiyi anlatan broşürler dağıtıldı.

İlçedeki çeşitli hastanelerden uzman hekimler de lösemiden korunma yolları, erken teşhis ve tedavinin önemini anlatarak hastalıkla ilgili vatandaşların sorularını yanıtladı.

Beykoz Belediyesi Sağlık Otobüsü ise etkinlik kapsamında 8 Kasım Cuma gününe kadar alanda koruyucu sağlık hizmeti verecek.

Haber Merkezi

Paşabahçe, Beykoz'da yeniden yaşayacak
Önceki Paşabahçe, Beykoz'da yeniden yaşayacak
Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz