Beykoz’da lokmalı turnuva finali

  • 19.07.2021 22:12
  • Güncelleme: 19.07.2021 22:23
  • Okunma: 2945 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Ortaçeşmespor'un eski futbolcularından Merhum Halil İbrahim Soyer adına 8 takımın katılımı ile gerçekleşen Veteranlar Futbol Turnuvasında Şampiyon Paşabahçe Masterler 80 Takımı oldu.
Beykoz’da lokmalı turnuva finali

Turnuvanın final karşılaşması öncesinde Merhum Halil İbrahim ve Ergün Soyer'in ruhuna hitaben Kuran-Kerim Programı vardı. Bu arada hayrına lokma dökülüp programı takip edenlere ve diğer vatandaşlara merhumun takım arkadaşları ve oğlu tarafından dağıtıldı.

Programa Soyer Ailesinin fertleri, akrabaları, komşuları ve spor camiasından başta TÜFAD Başkanı seçilen Mehmet Yorulmazlar ile bazı isimler katılım sağladı.

Öte yandan Final karşılaşması başladığı anda TFF Başkan Vekillerinden, TASKK ve İASKF Başkanı Ali Düşmez beraberinde Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir ve Kulüp temsilcileri ile Stada giriş yaptı.

Düşmez ve beraberindekileri Merhum Halil İbrahim Soyer'in Babası ve Paşabahçe ve Beykoz Futbol Takımından arkadaşı Lütfü Soyer karşıladı ve katılımı için ailesi adına teşekkürlerini iletti.

Turnuvada ilk olarak Çotonaklar Masterler Takımı ile Karadeniz Masters Takımları üçüncülük için sahaya çıktılar. Rakibini 4-1'lik skor ile geçen Serkan Turgut Yönetimindeki Çotonaklar Masterler Takımı Turnuvanın 3.oldu.

Bu anlamlı ve vefalı turnuvada final karşılaşmasında Paşabahçe Masterler 80 Takımı ile İstanbul Veteranlar 1453 karşı karşıya geldiler.

Tayfun Yurdakul'un yönettiği Turnuvanın final maçına takımlar  şu kadrolar ile çıktılar...

Paşabahçe Masterler 80 : Cem İşçioğlu, Mehmet Aydın, Cavit Akcan, Fatih Şen, Eren Aydın, Fatih Avcı, Osman Önerbay, Turgay Durgun, Neşet Aksu, M.Salih Eren, Çağdaş Yılmaz

İstanbul Veteranlar 1453 : Emrah Bıdık, Ahmet Çetintaş, Kamuran Bahatur, Ayhan Demirci, Tarık Tavukçu, Zafer Özkan, Semh Bülbül, Engin Cansız, Oğuzhan Uluocak, Kahraman Yüce, Necati Korkmaz

Maçın ilk bölümünde yakaladığı fırsatlardan yararlanamayan İstanbul Veteranlar 1453 takımı karşısında birçok oyuncusundan yoksun sahada yer alan Beykoz temsilcisi ilerleyen bölümlerde oyunda dengeyi sağladı.

Golsüz geçen ilk yarının ardından, ikinci yarıda da tribünlerin gol umudu kaybolurken ortak kanı müsabakanın penaltı atışlarına kalması idi.

Müsabaka Hakeminin 2 dakikalık zaman kaldığını ifade ettikten sonra atağa çıkan Paşabahçe Masterler 80 Takımı bir serbest atış kazandı. Son dakikadaki bu atış kararında topun başına geçen Süper Lig deneyimli Fatih Şen kaydettiği mükemmel gol sonrasında Hakem bitiş düdüğünü çaldı.

Güne ait notlardan birisi de final maçı için sahaya çıkan takımların üzerinde Halil İbrahim Soyer'in Fotoğrafı bulunan özel formalarla çıkmaları tribünlerden alkış aldı.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Halil İbrahim Soyer