Güncel

Beykoz'da linç girişimine karşı araç içinde muayene

Beykoz'da linç girişimine karşı araç içinde muayene
21.07.2016 12:23
| | |
12642

Foto galeri

Yakalan Beykoz Su Altı Taarruz Komandoları linç girişimine karşı araç içinde muayene edildi.

Fethullahcı Terör Örgütü FETÖ'nün darbe kalkışması sırasında FSM'de olağanüstü bir direniş gösteren Beykoz halkının öfkesi ve demokrasiyi sahiplenmesi, sonraki süreçte yapılan değerlendirmelerin başında geldi.

Bunun en çarpıcı örneği ise,darbe girişimine katılan Beykoz SU Altı Taarruz (SAT) Komandolarının getirildikleri Beykoz Devlet Hastanesi'nde halka gösterilmeden araç içinde muayene edilmeleri oldu.

15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe kalkışması sırasında Beykoz Su Altı Taarruz Komutanlığı'ndan çıkarak darbe girişimine 20 komandonun destek verdiği biliniyordu. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise siyasi parti ilçe Başkanları ile yapmış olduğu toplantıda İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden almış olduğu bilgileri açıklamış; bu komandoların 13'ünün yakalandığını ve 7'sinin hala firarda olduğunu açıklamıştı.

Öte yandan önceki gün, yakalanan komandoların Beykoz Adliyesi'nde hakim karşısına çıkarılacağının duyulması ve Çevik Kuvvetin Beykoz Adliyesi önünde tedbir aldığının görülmesi üzerine yakalanan askerlerin aileleri Beykoz Adliyesi önüne gelerek polislere saldırmıştı.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine yakalanan askerler muayene için Beykoz Devlet Hastanesi'ne gizli gizli getirildi. Beykoz halkının askerlere linç girişiminde bulunabileceği endişesiyle arka kapıdan Beykoz Devlet Hastanesi'ne getirilen askerler polikliniğe de çıkarılmadı.

Doktor, askerlerin gerekli muayenelerini araç içinde yaptı... Araç içinden hiç çıkarılmayan askerlerin muayenesi yaklaşık bir saatte tamamlandı. Tutuklu askerler, muayene sonrası emniyet güçlerince yine sessiz bir şekilde Beykoz Devlet Hastanesi'nden çıkarıldı...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, SAT, Komando, Muayene, Linç, FETÖ

reklam
1 Yorum
zafer çoban22.07.2016 11:51:16

Sokağa inen insanlar demokrasiyi savunmak için inmediler.Demokraside çoğunluğun allah'ın haram dediğine helal derse helal gene allah'ın helal dediğine çoğunluk haram derse haram yapma yetkisi vardır.Nasıl allah'ın hükmünün üzeri bir olguyu müslümanlar kabul eder.Demokrasi allaha ve rasulune sövme yetkisi verir kişiye.Sadece demokrasiyi müslümanlara kabul ettirmeye çalışıyorlar.Biz müslümanlar sokağa inerken demokrasi için inmedik,demokrasi için kılımızı kıpırdatmayız.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"