Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti

  • 0
  • 15226
Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti

Beykoz’da Atatürk İlkokulu yıkıldı… İlkokul, ortaokul, lise aynı binaya taşındı. Veliler ve öğretmenler uygulamaya tepki gösterdi.

Beykoz Çubuklu Mahallesindeki Atatürk İlkokulu, ortaokulu ve Beykoz Fen Lisesi deprem tedbiri kapsamında aynı binaya taşındı. Atatürk İlkokulu ve Atatürk Ortaokulu inşaatının tamamlanmasından sonra Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aldığı karar ile mevcut eğitim yapılan binayı Çavuşbaşı İmam Hatip Lisesine tahsis etti. Yeni yapılan iki binaya ise ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere farklı kademelerdeki üç okul taşınmak zorunda kaldı.

Lise öğrencileri ile ilkokul öğrencilerinin aynı binayı, aynı tuvaletleri kullanmasına tepki gösteren veliler Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu ile birlikte duruma tepki gösterdi.

İlçe Milli Eğitim kararı tepki çekti

Konuya ilişkin bir basın açıklaması yapan Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu,  “Bu alanda iki adet okul yapıldı. Bu okulların yapılma amacının ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin kullanımı amacıyla yapıldığını fakat buraya ilçe milli eğitimin kararıyla ilkokul, ortaokul ve bir de Beykoz Fen Lisesi olmak üzere üç okulu iki binaya sıkıştırdılar” ifadelerine yer verdi.

İlkokula giden çocukların lise öğrencileri ile aynı alanda eğitim görmesini istemediklerini dile getiren Kolcu, “Kanunsuz uygulama sona ersin” dedi.

Eğitim Sen İstanbul 2 No’lu Şube Sekreteri Bektaş Durmaz’da, “Okulların mevcut öğrenci sayısına dahi bakılmadan ben yaptım oldu anlayışı ile yapılan eğitim öğretimin ihtiyaçlarını gözetmeyen uygulamaların olumsuz sonuçları maalesef her yerde kendini gösteriyor.” cümlelerine yer verdi.

Eğitim Kanunda ilköğretim kurumlarının ilkokul ve ortaokul olarak bağımsız kurulmasının esas olduğuna vurgu yapan durmaz, “Ancak imkan ve şartlara göre ortaokullar, ilkokullar veya liselerle birlikte kurulabilir.” dedi.

Bu uygulamanın durdurulmasını istiyoruz

Beykoz’daki uygulamada lise binasının içinde ilkokul öğrencilerinin lise öğrencileri ile aynı binada eğitim gördüklerini kaydeden Bektaş Durmaz, “aynı tuvaleti kullanmaktadırlar. Pedagojik anlamda arasında uçurum olan iki yaş grubu maalesef kanuna aykırı olarak aynı binada eğitim görmektedir. Bu kanunsuz uygulamanın bir an önce düzeltilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi 

CHP Beykoz Adayı Köseler Murat Aydın’ı ziyaret edecek
Önceki CHP Beykoz Adayı Köseler Murat Aydın’ı ziyaret edecek
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz