Beykoz’da kuyuya düşen mandayı av köpeği buldu

  • 0
  • 11817
Beykoz’da kuyuya düşen mandayı av köpeği buldu
Beykoz’da kuyuya düşen mandayı av köpeği buldu

Orman görevlilerinin olası yangınları önlemek amacıyla Beykoz’daki ormanlık alanların girişlerine açtıkları çukurlar çeşitli sorunları da beraberinde getiriyor.

Yaz mevsiminin başlamasıyla Beykoz’da orman yangınlarını önlemek amacıyla açıldığı söylenen çukurlar kapatılmayınca hayvanlar için tehlike arz etmeye başladı.

Riva Mahallesi Beylikmandıra bölgesinde kazılan 3 bucuk metre çukura düşen mandayı bölgede avlanan avcıların köpekleri buldu.

Kuyuya düşen mandayı bulan köpeğin sevinci sahibini de mutlu ederken, avcılar bu durumun insanlık dışı bir durum olduğunu kaydetti. Avcılar, bölgede hazine aradıklarını ve her tarafı delik deşik ettiklerini ifade ederek, av köpeğinin bulmuş olduğu hayvanın kendileri olmaması durumunda bulunmasının mümkün olamayacağını söylediler.

Avcılaarın haber vermesi üzerine kuyuya düşen mandayı çıkarmak için bölgeye itfaiye ekipleri sevk edilirken, itfaiye ekiplerinin hayvanı kuyudan çıkaramaması nedeniyle bölgeye iş makinesi getirildi. İş makinesi yardımı ile çıkartılan manda kuyudan kurtarıldı.

Mandanın kurtarıldığı çukurun derinliğinin 3 bucuk metre olduğu görüldü.

Haber Merkezi

Recep Tayyip Erdoğan’ın Marketler Projesi
Önceki Recep Tayyip Erdoğan’ın Marketler Projesi
Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Sonraki Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam