Beykoz’da kuyuya düşen manda nasıl kurtarıldı?

  • 07.10.2021 18:15
  • Güncelleme: 07.10.2021 19:04
  • Okunma: 1731 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Riva’da avlanan avcılar tarafından düştüğü kuyuda bulunan manda iş makinelerinin yardımıyla kurtarıldı.
Beykoz’da kuyuya düşen manda nasıl kurtarıldı?

İtfaiye ekiplerinin bireysel çabalarının sonuç vermemesi üzerine Beykoz Belediyesi’nden iş makinesi gönderildi. Yine itfaiye ekipleri iş makinelerinin yardımıyla mandayı kuyudan çıkardı. Avcı Özcan Çiçek’in bulduğu mandanın iki gündür kuyuda olduğu tespiti yapılırken, mandanın bitkin olduğu gözlendi.

Mandanın bulunma sürecini anlatan Özcan Çiçek, köpekleriyle beraber ava geldiğini ve gezerken bir büyük baş hayvan sesi duyduğunu ve sese doğru gittiğinde, definecileri tarafından açıldığını düşündüğü kuyunun içinde bir büyük baş hayvan gördüğünü söyledi.

Açılan çukurun üstü yüzeysel olarak kapatıldığı için hayvanın görmeyerek içine düştüğünü tahmin ettiklerini ifade eden Çiçek, hayvanın gözlerinde enfeksiyon oluştuğunu ve halsiz bitkin olduğunu gördüğünü anlattı.

Riva Muhtarı Salih Belen’i, Milli Parklar Müdürlüğü ve itfaiyeyi aradığını söyleyen Özcan Çiçek, unutulmaz bir anı yaşadığını söyledi.

Özcan Çiçek, “Biz avcıları hep kötü olarak lanse ediyor bazı kesimler. Bilmiyorlar ki, biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 4915 Sayılı kara avcılığı kanunu çerçevesinde avcılık yapıyoruz. Eylemimiz bazıların ters gelebilir ama biz kanunlar çerçevesinde avcılık yapıyoruz. Biz vicdanlı insanların, hayvanları da seviyoruz. Avcılık bizim kültürümüzde olan bir şey lütfen avcılara katil gözüyle bakmayalım. En azından bu üzücü olaydan dolayı bir nebze de olsa kendimizi ifade edebildiğimiz için bu durum unutulmaz bir anı oldu” şeklinde konuştu.

Hayvan kurtarma operasyonunu izleyen hayvanın sahibi ise daha sonra avcılara hayvanını buldukları için teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Özcan Çiçek, Avcı, Manda