Beykoz’da Kurban bereketi yıl boyu sürsün

  • Güncelleme: 24.08.2016 19:36
  • Okunma: 4913 kez
  • Yorum: 0
Kızılay Genel Merkezi'nin 'kurban bereketi yıl boyu sürsün' sloganıyla başlattığı kurban bağış kampanyası Beykoz'da başladı.
Beykoz’da Kurban bereketi yıl boyu sürsün

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlayan 'demokrasi nöbetlerinde' vatandaşları yalnız bırakmayan Kızılay, Kurban Bayramı için çalışmalarını hızlandırdı.

Bu yıl kurban kesimi için yurt dışı bağışlar 475 lira olurken, yurt içinde ise 750 lira olarak belirlendi. 4 Taksit imkanıyla kabul edilen bağışlar Kızılay tarafından dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Kurban bayramı süresinde kurban derisini bağış olarak kabul edecek olan Türk Kızılayı Beykoz Şube Başkanı Çiğdem Özkan, Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamada, Kızılay’ın kabul edeceği kurban bağışlarından İslami açıdan asla tereddüde yer verilmemesi gerektiğini söyledi.

Çiğdem Özkan, kesimlerin din görevlilerinin gözetiminde yapıldığını belirttiği açıklamasında, kurban edilecek hayvanların veteriner kontrolünden de geçirildiğini belirtti.

Kesimlerin noter huzurunda gerçekleştiğinin altını çizen Kızılay Beykoz Şube Başkanı Çiğdem Özkan, vekaletlerin Kızılay yetkililerine verildiğini dile getirdi:

"Et ve Süt Kurumu'yla iş birliğimiz var. Onlar kesilen kurbanları 450 gramlık konserveler halinde kıyma ve et haline getiriyor ve bir yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bu konservelerden bir tanesi de bağışlanan kurbanın nasıl kesildiğinin kayıt altına alındığı bir CD ve Kızılay Genel Başkanımız Doktor Kerem Kınık'ın imzaladığı teşekkür belgesiyle birlikte bağışçıya gönderiliyor" şeklinde konuşan Başkan Özkan, bağışların nasıl kabul edildiğini de Dost Beykoz aracılığıyla ilçe sakinleriyle paylaştı.

Bayan Özkan, "168 Kızılay çağrı merkezinden, kredi kartıyla, PTT'den ya da Kızılay Şubelerinden ve internet üzerinden T.C. Kimlik numarası girilerek bağışlar kabul ediliyor. Özellikle Beykoz'da internet daha çok kullanılıyor. Beykoz Konakları, Acarkent ve Göksu Villaları gibi yerlerde ikamet edenler Kızılay şubesine yada bankaya gitmek yerine internet üzerinden bağışlarını bizlere gönderiyorlar" dedi.

Beykozlulardan, Kurban bağışlarını beklediklerini belirten Kızılay Şube Başkanı Çiğdem Özkan, bu vesile ile tüm ilçe sakinlerinin Kurban Bayramı'nı tebrik etti.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz