Beykoz’da Kurban Bayramı ruhunu buldu

  • Güncelleme: 13.08.2019 14:07
  • Okunma: 6739 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da Kurban Bayramı her zaman olduğu gibi birlik beraberlik ve dayanışmaya vesile oldu.
Beykoz’da Kurban Bayramı ruhunu buldu

Vatandaşlar sabah saat 06.47’de kılınan bayram namazı için camilere akın etti. Bayram namazı hutbesinde, bayramın birlik, beraberlik ve dayanışma günleri olduğuna vurgu yapılırken, dargınların barışması da bayramın güzelliklerinden olduğu anlatıldı.

Namaz sonrası cami içinde cemaat birbirleriyle bayramlaşırken, namaz sonrası cami avlularında da vatandaşlar birbirleriyle bayramlaşmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Beykoz’da, siyasiler ve bürokratik kesim bayram namazını Merkez Mahallesi Mustafa Ağa Serbostani Camii’nde kıldı…Beykoz Belediyesi kılınan namaz sonrası Merkez Mahallesi’nde bayramlaşma programı düzenledi.

Geleneksel, bayramlaşma programında Kardeşlik, paylaşma, iyilik ve yakınlaşmaya vurgu yapılırken, bayramlaşmaya katılan genç, yaşlı ve çocuklar renkli görüntüler oluşturdu.

Beykoz Merkez Mahallesi Serbostani Mustafa Ağa Camii'nde toplanan vatandaşlar, kılınan bayram namazının ardından birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğini sergiledi.

Kurban Bayramı’nın ilk günü düzenlenen bayramlaşma törenine; AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçe protokolü, ilçedeki sivil toplum kuruluşu, muhtarlar, kamu kurumlarından temsilciler ve vatandaşlar katıldı. 


Bayramlaşma programı sırasında vatandaşlara seslenen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Bayramlar toplumların birlik ve beraberliklerinde önemli rol oynayan buluşma ve kucaklaşma vesilesidir.” ifadelerini kullandı.

“Sevgi, paylaşma, bağışlanma”

Başkan Aydın, “Sevgi, paylaşma, bağışlanma ve yardım duygularının pekiştiği Kurban Bayramı’nda Allah hiçbir zaman birlik ve beraberliğimiz bozmasın ve sizlere sevdiklerinizle sağlık, huzur ve esenlik içerisinde nice bayramlar nasip etsin. Tüm Beykozlu hemşehrilerime bayram alanına katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Kurban Bayramı’nın dünya barışına ve tüm insanlığa örnek olmasını temenni ediyor ve tüm ilçe sakinlerimize iyi bayramlar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından ilçe protokolü ve vatandaşlar birbirleriyle tokalaşarak bayramlaştı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kurban Bayramı

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz