Beykoz’da Kurban Bayramı nasıl geçiyor?

  • Güncelleme: 22.08.2018 16:22
  • Okunma: 6225 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da Kurban Bayramı’nı ilk günü bilindiği üzere kurbanını kesen vatandaşlar bayramlaşma programlarını ikinci güne bıraktı.
Beykoz’da Kurban Bayramı nasıl geçiyor?

Bayram namazı Beykoz’da huşu içinde kılındı. Camilerde yoğunluk dikkati çekerken, namaz sonrası camilerde küçük çaplı bayramlaşmalar yapıldı. Kurban kesimi sırasında da Beykoz’da kamuoyuna yansıyan her hangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Kesimhanelerde ilk gün tamamlanamayan kesimler ikinci günde devam ederek, siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinde bayramlaşmalar vardı.

Beykoz’da bayramlaşma programları oldukça sakin geçerken, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda ufak bir hareketlenme dikkati çekti. Beykoz Belediyesi Bayramlaşması da beklenen ilgiyi görmezken, Cumhuriyet Halk Partisi’nde ise 25 kişiyle bayramlaşma yapıldı.

Günün ilk bayramlaşma programı AK Parti’nin Kavacık’taki İlçe Merkezinde yapıldı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker’in hazır bulunduğu bayramlaşma programına ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Genel Merkez Kongresi’ne Beykoz’dan yoğun katılım

Burada kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, partililerin bayramlarını tebrik ederek, il başkanlığında yapılacak bayramlaşmaya katılacağını ve partililerinde katılmalarını istedi.

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden AK Parti Genel Başkanı seçildiği, Genel Merkez Kongresi’ne de değinen Başkan M. Hanefi Dilmaç, Beykoz’dan beş otobüs katılmayı planladıkları kongreye yoğun ilgi sonucu 9 otobüs katılmış olmanın kendilerini son derece memnun ettiğini söyledi.

Hanefi Dilmaç’tan samimiyet vurgusu

 AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, kongre sonucunda seçilen AK Parti Genel Merkez Yönetimi’ne de başarılar diledi. Dilmaç 2019 yılında yapılacak olan Yerel Seçimlere de atıfta bulunarak, 24 Haziran Seçimleri’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beykoz’da yüzde 70 oy oranı ile seçilmesini hedeflediklerini, fakat yüzde 56 oy aldıklarını söyleyerek, AK Parti Beykoz Teşkilatı içindeki bu samimiyetin devam etmesi durumunda yüzde 70 oy oranını önümüzdeki yerel seçimlerde yakalayacaklarını söyledi.

Çelikbilek, “bir bayrama daha ulaşmanın şükrünü eda ediyoruz”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda bayramlaşma programında yapmış olduğu konuşmada, bir bayrama daha ulaşmanın şükrünü ede ettiklerini söyledi. Başkan Çelikbilek, nice bayramlarda da daha buluşmayı dileyerek, başından geçen bir olayı anlattı. İl Başkanlığı’na kendisiyle ilgili bir şikâyette bulunulduğunu ve şikâyet konusu olan meseleyi en son yapacak kişi olduğunu kaydetti.

Başkan Çelikbilek, Adapazarı’ndan Selim Arslan isimli birisi tarafından, İl başkanlığına, “bir düğünde içki içti” diye kendisiyle ilgili şikâyette bulunulduğunu ifade ederek, “o tarz ortamlarda olmaktan son derece imtina eden bir insan olmama rağmen başıma böyle bir iş geldi” dedi. Bu şikâyetin partiye hizmet amacıyla yapıldığını ifade eden Başkan Çelikbilek, “bunu AK Partiye hizmet olarak gören vatandaşımızın bizim yıllarca verdiğimiz emeği görmemezlikten gelmesi etik bir durum değildir” şeklinde konuştu.

Daha sonra partililerin bayramlarını tebrik eden Başkan Çelikbilek, İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve diğer yöneticiler ile birlikte partililerle tek tek bayramlaşarak, iyi bayramlar dileklerini iletti.

Beykoz Belediyesi önünde yapılan bayramlaşma programında Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, yine günün önemine ilişkin bir konuşma yaparak vatandaşların bayramını kutladı.

Kaymakam Katırcı, “Kurban paylaşmaktır”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’da gecikmeli olarak katılmış olduğu bayramlaşma programındaki kısa konuşmasında, kurban bayramının önemine vurgu yaparak, kurban bayramının paylaşma olduğunu dile getirdi. Kurbanın, evde sucuk kavurma yapmak için olmadığını, kurban bayramının temelinde paylaşma olduğunu söyleyen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, vatandaşların bayramlarını tebrik ederek, iyi bayramlar dileklerinde bulundu.

Aydın Düzgün’den özeleştiri

Günün son bayramlaşması Ana Muhalefet Partisi CHP’de yapıldı. Sınırlı sayıda partilinin katıldığı programda konuşan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, “öncelikle hepinizin bayramını kutluyorum. Ülkemizin zor günlerden geçiyor. Bu zor günlerin en büyük sebebi 16 yıldır ülkeyi bu hale taşıyan AKP’dir. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu sıkıntıları yine aynı şekilde devam ettirmek istenilmesi, ülkeyi bu denli bataklığa sürükleyen işlerin inadına devam ettirilmesi, cumhuriyet tarihimizde en büyük kara lekelerden birisi olarak yerini alacaktır. Sıkıntılı günlerdeyiz evet, fakat bizde CHP olarak yeterince etkin bir muhalefet görevi yapamadığımızın kanısındayım.  Bu düşüncelerle hepinizin bayramını kutluyorum.” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kurban Bayramı, Bayramlaşma