Beykoz'da Kurban bayramı kutlandı

  • Güncelleme: 02.09.2017 16:21
  • Okunma: 6603 kez
  • Yorum: 0
Kurban Bayramının ikinci gününde Belediye Meydanı'nda düzenlenen programla vatandaşlar bayramlaştı.
Beykoz'da Kurban bayramı kutlandı

Beykoz Belediyesi'nin her bayramda geleneksel olarak düzenlediği bayramlaşma programı 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı bayramlaşma programın Beykoz'un tanıdık isimleri de görüldü. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Meclis Üyeleri, birim müdürler, STK ve Spor Kulübü temsilcileri de katıldı.

- "Bizim bayramlarımızı başkalarının anlamasını bekleyemeyiz"

Vatandaşların gösterdiği yakın ilgiye teşekkür eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Beykozlu hemşerilerimiz her zaman samimi davrandılar. Bugün bir kez daha sıcaklığınıza teşekkür ediyorum. Beykoz'u şenlendirdiniz ve heyecanını buraya taşıdınız. Rabbim bütün günlerimizi bu bayram gibi güzel eylesin. Hayatımızı güzel eylesin, zenginleştirsin. Sizlere, ilçemize ve memleketimize iyilikler nasip etsin. Ramazan ve kurban bayramı sadece bizim değil, bütün dünya Müslümanlarının bayramı olduğu için üzerinde biraz daha farklı duruyoruz. O yüzden bizim bayramlarımızı başkalarının anlamasını bekleyemeyiz. Onu ancak biz anlarız. Bu iki bayram arasında 15 Temmuz'u da andık. Bu milletin can damarı kesilmek istenmişti. Milletimiz hamdolsun müsaade etmedi. Her günümüzün bayram olması dilekleriyle, her birinize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

- 'Kurbanları kestiniz fakat içinizdeki hayvanları kesebildiniz mi?'

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'da yapmış olduğu konuşmasında, "İnsanımızın dirayetiyle huzur içinde bayram yapıyoruz. İslam coğrafyasında kardeşlerimiz, dindaşlarımız bayram yapamıyorlar. Biz komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir diyen bir Peygamber'in ümmetiyiz. Bütün inananlar bizin komşumuzdur. Onun içinde biz burada huzur içinde bayram yaparken o insanları hesap etmek zorundayız. Suriye'yi, Myanmar'da zulüm gören kardeşlerimizi düşünmek zorundayız. Gücümüz yettiği kadar onlarında bayram yapabilmesini hesap etmeliyiz. Yoksa kurbanımızı kestik elhamdülillah, oh ne rahat dememeliyiz. Dün cuma namazında hoca hutbe de çok güzel bir şey söyledi. 'Kurbanları kestiniz fakat içinizdeki hayvanları kesebildiniz mi?' dedi. Çok kaba görünüyor ama işin hakikati budur." dedi.

Konuşmaların ardından Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, kendisiyle bayramlaşan çocuklara harçlık dağıttı. Katılımcılara pilav, kavurma, baklava ve ayran ikram edildi. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz