Güncel

Beykoz’da; Kuran, Namaz, Bayrak ve dua birarada

Beykoz’da; Kuran, Namaz, Bayrak ve dua birarada
20.03.2016 12:50
| | |
4833

Beykoz Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101.Yılı ve Şehitler Haftası münasebetiyle Kur’an-ı Kerim ve dua programı düzenledi.

Beykoz Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101.Yılı ve Şehitler Haftası münasebetiyle Kur’an-ı Kerim ve dua programı düzenledi.

Şehitlerimiz için toplanan ilçe sakinlerine namazın ardından Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı dağıtıldı.

Kavacık Hasan Yavuz Cami’nde düzenlenen programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri iştirak etti.  Cami, şehitlerimize dua etmek ve vefasını sergilemek isteyen ilçe sakinleriyle doldu taştı. 

Program kapsamında Cuma Namazı öncesinde Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılırken,  Yuşa İlahi Grubu kaside ve ilahiler okudu. Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ise vatan uğruna can veren tüm şehitlerimiz, ülkemiz ve milletimizin selameti için dua etti.  Şehitlerimiz için yapılan duaya ilçe sakinleri hep birlikte ‘amin’ dedi.  

Namaz çıkışında ise vatandaşlara Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı dağıtıldı.  

Sabah Namazında Çanakkale Çorbası İkramı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın öncülüğünde, şehitlerimiz için, tüm yurt genelinde olduğu gibi Beykoz’da da sabah namazı programı tertip edildi. Beykoz Müftülüğü’nün Kavacık Yıldırım Beyazıt Cami’nde düzenlediği sabah namazı programında tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu.

Beykoz Belediyesi burada da camiden çıkan vatandaşlara Çanakkale’de askerlerimizin cephede yediği  Aş (Buğday) Çorbası’ndan dağıttı.  

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Namaz, Dua, Kuran, Bayrak, 18 Mart, Çanakkale Şehitleri

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"