Yaşam

Beykoz’da kültürleri kaynaştıran muhteşem düğün

Beykoz’da kültürleri kaynaştıran muhteşem düğün
18.10.2015 19:02
| | |
21297

Foto galeri

Dost Beykoz’un kurucularından Adem Güney’in kızı Gizem Güney, Serkan Mengil ile evlendi… Giresun ve Gaziantep kaynaşmasına yol açan düğünde nikahı Muharrem Kaşıtoğlu kıydı.

Dost Beykoz’un kurucularından Adem Güney’in kızı Gizem Güney, Serkan Mengil ile evlendi…

2002 yılında yayın hayatına başlayan Dost Beykoz’un kurucuları arasında yer alan Adem Güney’in kızı Gizem Güney, Akbaba Karya Düğün Salonu’ndaki muhteşem düğünle dünya evine girdi.

Alkışlar eşliğinde salona giren çiftlerin heyecanı ve mutluluğu objektiflere yansırken Mengil ailesi oğullarını evlendirmenin sevincini, Güney Ailesi de kızlarını gelin vermenin hüznünü yaşadı.

Beykoz Belediyesi personeli olan Serkan Mengil ve eğitimci olan Gizem Güney’in nikahlarını Beykoz belediye Başkan yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu kıydı… Yaklaşık 1000’e yakın davetlinin katıldığı düğünde yeni çiftlerin nikâh şahitliklerini gelin adına okul arkadaşı Esra Özyurt, damat adına ise yine arkadaşı Nezihi Özçelik üstlendi.

Nikah akdini gerçekleştiren Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise yapmış olduğu kısa değerlendirmede; Adem Güney ile eskiye dayalı sağlam bir dostlukları olduğunu ve gelin Gizem Güney’inde ellerinde büyüyen yavruları olduğunu söyledi. Damat Serkan Mengil’inde Beykoz Belediyesi personeli olması hasebiyle düğünün kendilerini yakından ilgilendirdiğini ve bir nevi düğünün kendilerinin olduğunu kaydetti.

Heyecanlı bir şekilde gelin ve damadın evlenmeye razı olduklarını teyit eden “evet” ifadelerini duyan Kaşıtoğlu, yeni çiftlere mutluluklar dileyerek tabrik ettikten sonra nikâh defterini eşine vermesi tavsiyesiyle damat Serkan Mengil’e verdi.  

Yeni çifterin düğünü ise son günlerin tartışma konusu olan etnik yapılaşma adına da ayrı bir anlam taşıyordu. Giresunlu kız Gazianteplilere gelin gidiyordu… Düğün süresince her iki bölge insanı da gönüllerince eğlenirken, Beykoz’da yapılan düğün öncesi damat Serkan Mengil’in memleketi olan Gaziantep’de gelenek göreneklere uygun düğün yapıldı.

Kültürlerin kaynaşması olarak yorumlanan düğün töreninde zaman zaman horon oynanırken zaman zamanda halay çekildi. Kızını gelin görmenin hüznünü ve mutluluğunu aynı anda yaşayan Adem ve Necla Güney çiftini dostları ve sevenlerinin yanı sıra Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, AK Parti, eski İlçe Başkanı Adem Sefer, Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Beykoz Giresunlular Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Öztürk ve Harun Pirgaip’de yalnız bırakmadı.

Dört saat süre ile devam eden düğün sonrası aileler konuklarını tek tek uğurlayarak katılımları nedeniyle teşekkür ettiler.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Düğün, Nikah, Adem Güney, Gizen Güney, Serkan, mengil, Muharrem Kaşıtoğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"