Kültür

Beykoz'da kültür gezileri aralıksız sürüyor

Beykoz'da kültür gezileri aralıksız sürüyor
2014.07.27 00:00
| | |
7084

Beykoz Belediyesi’nin tarihte meydana gelen önemli olayları yeni nesillere aktarmak ve onların kalıcı olarak öğrenmelerini sağlamak üzere düzenlediği kültür ve gezi programları aralıksız devam ediyor.

İlçedeki ilköğretim okullarına yönelik olarak“Panaroma 1453 Tarih Müzesi”ne 3 yıl önce başlatılan tarih ve kültür gezilerine bugüne kadar 20 bini aşkın öğrenci iştirak etti.

21-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen gezi programlarına ise Ziya Ünsal İlköğretim Okulu, Zafer Sarıyer İlköğretim Okulu ve Tokatköy İlköğretim Okulu’ndan 300 öğrenci katıldı.

İstanbul’un Fethi'ni anlatan ve üzerinde savaş sahnelerinin, silahların ve surların resmedildiği 38 metre çapındaki dev panaromik resmi inceleyen öğrenciler, dönemin savaş koşulları ile fethin detayları hakkında bilgi aldı.

Başkan Çelikbilek: “Tarihimizi Kalıcı Olarak Öğretmeyi Amaçlıyoruz”

Panorama 1453 Tarih Müzesi’nin yanı sıra Çanakkale ve Sarıkamış Şehitliklerine düzenledikleri gezilerle genç nesillere tarihte meydana gelen olayları doğru ve kalıcı olarak aktarmayı amaçladıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tarihten ders alan nesillerin geleceğe daha donanımlı hazırlanacağını söyledi.

“Panaroma 1453 Tarih Müzesi” ziyaretleri 28 Mayıs 2012 Pazartesi günü Şehit Er Ersin Güner İ.Ö.O. öğrencilerinin katılacağı programla devam edecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Panorama, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"