Beykoz’da Kudüs için büyük hazırlık

  • 0
  • 7523
Beykoz’da Kudüs için büyük hazırlık
Beykoz’da Kudüs için büyük hazırlık
Beykoz’da Kudüs için büyük hazırlık
Beykoz’da Kudüs için büyük hazırlık
Beykoz’da Kudüs için büyük hazırlık
Beykoz’da Kudüs için büyük hazırlık

SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, 30 Temmuz Pazar günü İsrail’in protesto edileceği Yenikapı Mitingi için bir bilgilendirme toplantısı yaptı.

Milli Görüş tabanlı STK temsilcilerinden oluşan Komisyon üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Beykozluları İsrail’i protesto etmek amacıyla düzenlenecek ‘Büyük Kudüs Mitingi’ne davet etti.

Miting partiler üstü olacak!

İBB Beykoz Koru Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısına Saadet Partisi (SP)Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, (İHH) İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şube Başkanı Uğur Yoleri ve Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Beykoz İlçe Başkanı Rıza Gik ile Büyük Kudüs Mitingi Beykoz tertip heyeti katıldı. Düzenlenen mitingin partiler üstü olduğunu ve Büyük Kudüs Mitingi Beykoz tertip heyeti olarak basının karşısına çıktıklarını belirten Kaçmaz, 30 Temmuz Pazar günü saat 14.30’da Beykoz Korusu önünden hareket edecek olan gemilerle Paşabahçe ve Küçüksu iskelelerine uğrayarak Beykoz’dan katılacak olan vatandaşları miting alanına ulaştıracaklarını kaydetti.

"Kudüs’teki zulme dünya tepki duymalı"

AGD Beykoz İlçe Başkanı Başkanı Rıza Gik ise Kudüs’te olan zulme tüm dünya insanlarının tepki duyması gerektiğini ifade ederek, “Siyonist İsrail maalesef dünyada kanser hücresi gibi yaşamaktadır. Vücuttan bu kanser hücresi atılmadan bu iyileşmeyecektir. İsrail’in bir an önce hakim güçler tarafında terbiye edilmesi gerekir. Bu zülm karşısında tüm insanlığın harekete geçmesi lazım. Siyonizm’in vurup geri çekilme taktiğine artık bir son verilmeli ve konu devamlı gündemle tutulmalıdır.” cümlelerine yer verdi.

“İHH’nın amacı mazlumların yanında olmaktır.”

İHH Beykoz Şube başkanı Uğur Yoleri de, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın, mitinge destek vereceklerine ilişkin yapmış olduğu açıklamayı hatırlatarak, “dünyanın dört bir yanında olan mazlumların yanında olmak İHH’nın amaçları arasındadır” dedi.

“Kudüs Müslümanların da ilk kıblesidir”

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz’da yeryüzünde hakkın ve adaletin tesis edilmesi için mücadele ettiklerini ifade ederek, “Kudüs bütün insanların inançlarını rahatlıkla yaşayabileceği bir ibadet yeridir. Müslümanların da ilk kıblesidir.” dedi.

 Başkan Kaçmaz şöyle devam etti: “Peki, Ne oluyor da burada bu kadar zulüm oluyor. Siyonist Yahudiler inançları gereği Süleyman Mabedinin yeniden inşa edilmesi Nil ve Fırat arasında büyük İsrail Devleti’nin kurulması, Armegedon adını verdikleri yaşanacak olan son savaşta kendileri dışındaki bütün insanları kendilerine köle yapmak istemeleri ve tüm bunlara bir ibadet gibi inanmaları. İşte tüm sıkıntı buradan kaynaklanıyor. Bugün Yahudilerin Mescid-i Aksa’da ibadeti kısmen kaldırması bizim bu mücadeleden vazgeçeceğimiz anlamına gelmez. İbadet için bu Siyonistlerden mi izin alacağız. Kudüs bütün insanlığın ortak değerdir.

Bu düzenlenen miting partiler üstüdür.

Büyük Kudüs Mitingi Beykoz tertip heyeti olarak bugün karşınızdayız. Birçok STK bu işe sahip çıktı. İsrail iki şeyden çok korkar. Birincisi güç ikincisi ise ekonomik kayıptır. İsrail mallarını protesto edip gücümüzü göstermek adına da Yenikapı Mitingi’ne tüm halkımızı davet ediyorum. Saat 14.30 da Beykoz Korusu önünden hareket edecek olan gemimiz ile Paşabahçe ve Küçüksu iskelelerine uğrayarak vatandaşlarımızı, bu davaya sahip çıkan kardeşlerimizi miting alanına götüreceğiz.

Pazar günü Yenikapı Meydanı’nda ‘Büyük Kudüs Mitingi’

Konuşmalarının ardından Organizasyon Komisyon Üyesi Muhammet Kalaycı tarafından okunan basın bülteni şu şekilde;

“Bilindiği gibi İsrail son günlerde Kudüs ve Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik uyguladığı zulmü daha da artırmaya başladı. Her gün gelen acı haberler ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’da namaz kılınmasının yasaklanması, İsrail’in pervasızlığının had safhaya ulaştığını bütün dünyaya bir kere daha gösterdi. Bu yaşananlar milletimizin de öfkesini doruğa çıkardı. Bu durum karşısında Saadet Partisi olarak milletimizin ortak hissiyatına tercüman olmak, Filistin’de yaşanan zulümlere karşı duruşumuzu göstermek ve uluslararası kamuoyunun Filistin’de yaşananlara dikkatini çekmek adına; 30 Temmuz Pazar günü Yenikapı Meydanı’nda ‘Büyük Kudüs Mitingi’ düzenleme kararı almış bulunuyoruz. STK ve kanaat önderlerinin de katılım sağlayacağı bu miting 80 milyon milletimizin farklılıklarıyla beraber yeri ve zamanı geldiğinde birlikte hareket edebileceğini gösteren önemli bir örnek olacaktır. İslam ülkelerinin dağınıklığından istifade eden İsrail’in bu insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalmak ve yapılanları içimize sindirmemiz mümkün değildir. Her daim mazlumun yanında durmuş, gözyaşını silmiş olan bu aziz millet dün olduğu gibi bugün de Filistinli kardeşlerinin yanında olduğunu gösterecektir. Sadece Türk ve Filistin bayraklarıyla donatılacak alana bütün halkımızı davet ediyor, bu tarihi mitingin başta Filistinli kardeşlerimize sonra da tüm mazlum coğrafyalara ümit olmasını temenni ediyoruz.”

Haber Merkezi

Beykoz’daki  Big Chefs Restoran yıkılacak mı?
Önceki Beykoz’daki Big Chefs Restoran yıkılacak mı?
Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Sonraki Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak