Beykoz'da Kovid-19 denetimleri sıklaştırıldı

  • 19.08.2020 13:13
  • Güncelleme: 15.02.2022 11:10
  • Okunma: 7937 kez
  • Yorum: 0
Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid-19 denetimlerinde Beykoz Anadoluhisarı'nda da denetimler yapıldı.
Beykoz'da Kovid-19 denetimleri sıklaştırıldı

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal ile kolluk kuvvetleri Beykoz'daki kafeterya ve işletmelerde Kovid-19 tedbirlerini denetledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından uyulması gereken kurallara uyulup uyulmadığı denetlenirken, genel olarak tedbirlere uyulduğu görüldü.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, denetimler sırasında vatandaşlara tedbirlerde ısrarcı olması noktasında ısrarcı olmalarını tavsiye ederek, Beykoz genelinde tedbirlere uymada sorun yaşanmadığını söyledi.

İşletmelerde ve toplumda tanınan kişilerin örnek olmak için tedbirlere daha fazla dikkat etmesi gerektiğine vurgu yapan Kaymakam Çiçekli, Beykoz genelinde insanları genellikle maskeyle gördüğünü ve çok az maskesiz kişiye denk geldiğini ifade etti.

Beykoz'da 3. kez gerçekleştirilen denetim Türkiye geneli ile eş zamanlı olarak gerçekleştirildi, sokaktan geçen vatandaşlar da uyarıldı.

Görevliler, birlikte kurallara uyulduğu takdirde salgının atlatılabileceği noktasında vatandaşları bilgilendirdi.

Anadoluhisarındaki işletme ve kafelerde gerçekleştirilen denetime çok sayıda kolluk kuvveti de katıldı.

Halka açık kafeteryalarda dezenfektanları da kontrol eden ekipler, işletme sahiplerini de uyararak maskesiz müşteri kabul etmemeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Kaymakam Çiçekli ve Başkan Yardımcısı Kutsal'a Anadoluhisarı Muhtarı Güzin Merve de eşlik etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Denetim, Kovid-19, Kaymakam

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz