Beykoz'da koşmaya devam edeceğiz

  • 1
  • 5993
Beykoz'da koşmaya devam edeceğiz
Beykoz'da koşmaya devam edeceğiz
Beykoz'da koşmaya devam edeceğiz

İHH Beykoz Şubesi açıldığı günden bu yana temsilcilik görevini yürüten Uğur Yoleri, görevini Ekrem Tuncer'e devretti.

Yaklaşık 6 yıldır İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şube Başkanı olarak görevini sürdüren Uğur Yoleri, görevi ilçenin tanınmış isimlerinden Dost Beykoz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ekrem Tuncer'e devretti.

Vakfın Kavacık'taki ilçe merkezinde gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Uğur Yoleri, İlçe Başkanlığı sürecinde fitne ile hiç karşılaşmadığını belirterek, "Buraya gelen kardeşim Rabbimizin rızası için geldi. 6 sene önce başladığımız yolculuğun sonuna geldik. Görevi devrediyorum ama buradan da kopmuyorum. Yine gelmeye çalışacağım, beni buradan kimse kovamaz. Genel Başkan kapıdan kovsa bacadan gelirim. Bu hayır kapısını kimse bana kapattıramaz. Görevi Ekrem Tuncer kardeşimize devredeceğiz. Kendisine elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız." dedi.

İHH İstanbul İl Başkanı Mehmet Kesmen, vakıfla yolunun ilk kesiştiği dönemi anlatarak çocukluğunun da Milli Gençlik Vakfı'nda geçtiğini söyledi.

Kesmen, "İHH 2014'te ilçe temsilciliklerini açma kararı aldı. Üsküdar İHH Başkanı da okuldan arkadaşımızdı. Beni oraya davet ettiler. Bizi yönetime davet edeceklerini düşündüm. Ümraniye'de de açacaklarını ve yardımcı olmamı istediler. Biz İHH'yı tanıyorduk. Bosna savaşı döneminden tanıyorum. 2015-2019 Yılları arasında Ümraniye temsilciliği yaptım. Benzer süreci Beykoz'da da Uğur ağabeyler yaşadı. Beykoz'da bu iyilik devam ettiği sürece Uğur ağabeyin ve beraberindekilerin hissesine yazılacak. Yusuf Kaplan, son çeyrek asırda Türkiye'nin başına gelmiş en güzel şey diyor. 123 ülkede faaliyetimiz 122 bin yetime bakıyor, 144 bin katarakt ameliyatı yapmış bir vakıf. Biz de bunun bir parçasıyız. Bayrağı Ekrem kardeşimizin daha iyi noktalara taşıyacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Beykoz'da koşulması gereken her noktada durmadan koşmaya devam edeceklerini söyleyen Ekrem Tuncer de şunları kaydetti:

"Hakkıyla güzel çalışmalar yapmayı istiyoruz. Gönüllülük esaslı bir çalışma, her birinizin emekleri var. Bundan sonra daha güzel çalışmalar yapacağız. İlk kuruluş aşamasında da Salih kardeşimiz ben ve Uğur ağabeyle beraber ilk süreçte vardık. Allah onu da bize nasip etmişti. Benim İHH geçmişim 1992 yılına dayanır. O Bosna savaşı sürecinde gönüllü çalışmayla başlamıştı. O dönemde stantlarındayken bugün bu şekilde görev alacakmışız. O sebeple bundan sonra ne yapılması gerekiyorsa Allah rızası için yapacağız. Koşmamız gereken yerde koşacağız."

Haber Merkezi

Beykoz'un düğününe siyasetçi akını
Önceki Beykoz'un düğününe siyasetçi akını
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (1 Yorum)

Mustafa demir (3 yıl önce)

Uğur kardeşimize bugüne kadar hayırda yarış ve emeklerinden hiç taviz vermeden canla başla çalışmalarına biz şahidiz taşımış olduğu İHH misyonunu değerli bir kardeşim ekrem tencere devretmesi haklarında hayırlı olsun rabbim sağlıkla hizmet etmeyi nasip eylesin.

Yorum Yaz