Beykoz'da, 'koşabiliyorken, koş' projesi başlıyor

  • 30.03.2018 15:41
  • Güncelleme: 30.03.2018 15:42
  • Okunma: 4665 kez
  • Yorum: 0
Gençlik Hizmetleri Spor Genel Müdürlüğü vatandaşları spora yönlendirebilmek, sporla buluşturabilmek amacıyla yeni bir projeye imza attı.
Beykoz'da, 'koşabiliyorken, koş' projesi başlıyor

Ülkemizde spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkımıza sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla 2012 yılında hayata geçirilen ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi 2018 yılında da tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye’nin 81 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün örnek çalışmalarıyla 7’den 77’ye halkımıza spor yapma imkanı veren ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi yeni dönem çalışmalarına başlıyor. İlk senesinde beklentilerin çok üzerinde bir ilgi ile karşılanan ve birçok projeye ilham kaynağı olan ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi, 2018 yılında da faaliyetlerine tüm hızıyla devam edecek.

İlk kez 2012 yılında 3 dönem olarak gerçekleştirilen ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi ile her il ve ilçede belirlenen koordinatörler sorumluluğunda Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı il ve ilçe müdürlüklerinin yanı sıra, yerel yönetimler ile kamu kurum ve kuruluşlarına ait açık ve kapalı alanlar kullanılarak, her yaş kategorisinden vatandaşlarımıza ücretsiz spor yapma imkanı sağlandı. Proje kapsamında engelli vatandaşlarımız özgürce spor yapabilmenin mutluluğunu hissetti. Katılımcılar, spor yapabilmek için kendilerine sağlanan her türlü imkandan ücretsiz faydalandılar.

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerini kapsayan proje 3 ayrı uygulamadan meydana geliyor. Proje, spor alanlarında bilinçli spor yapmak, boş zaman aktivitesi olarak farklı spor branşlarında eğitim verilmesi ve sağlık taraması bölümlerinden oluşuyor. 

                                       

Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük Spor Genel Müdürlüğü'nün başlattığı “Koşabiliyorken Koş” Projesi kapsamında 7’den 70’e tüm Beykoz Halkını uzman antrenörler eşliğinde spor yapmaya davet etti.

Projenin Beykoz ayağında belirlenen adres ise Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Yerleşkesi içinde bulunan sentetik koşu parkuru. Çarşamba ve Cumartesi günleri yapılacak etkinlikte Sabah Grupları için saat 09.00 / 10.30 akşam Grupları için ise 18.00 / 19.30 olarak belirlendi. Uzman Antrenörler nezaretinde yapılacak etkinliğe katılım ise ücretsiz.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Koşu, Spor