Beykoz'da koronavirüs vakaları artıyor

  • 13.07.2022 18:53
  • Güncelleme: 13.07.2022 18:53
  • Okunma: 3683 kez
  • Yorum: 0
Yaz döneminin başlamasıyla birlikte Beykoz'da da koronavirüs vakaları yeniden artmaya başladı.
Beykoz'da koronavirüs vakaları artıyor

Hayat Eve Sığar uygulamasına göre Kavacık Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi  ve çevresi geçtiğimiz ay düşük riskli bölge olarak sınıflandırılırken temmuz ayı itibarıyla orta riskli bölge sınıfına geçiş yaptı.

Yine HES uygulamasında vakaların daha çok Çubuklu, Çiğdem, Paşabahçe, Yalıköy ve Ortaçeşme'de yoğunlaştığı görülürken, daha önce köy statüsünde bulunan Mahmut Şevket Paşa, Görele, Zerzavatçı, Akbaba, Dereseki ve Paşamandıra'da zaman zaman pozitif vakalara rastlanabiliyor.

Son günlerde Beykoz Devlet Hastanesi'ne koronavirüs şüphesiyle test yaptırmak için başvuranların sayısı da artış gösteriyor.

Geçmiş dönemde görülen uzun test kuyrukları yeniden Acil Servis kapısının yanındaki alanda görülmeye başlandı.

Türkiye genelinde 12 Temmuz'da açıklanan vaka - vefat sayılarında da kısmi artış yaşandı. 27 Haziran 3 Temmuz 2022 tarihleri arasında en çok pozitif vaka teşhisi konulan kentlerden birisi de İstanbul oldu.

Dost Beykoz'un Sağlık Bakanlığı verilerinden derlediği bilgilere göre, 27 Haziran - 3 Temmuz tarihleri arasında 57 bin 113 koronavirüs vakası yaşanırken, 25 kişinin hayatını kaybettiği, 30 bin 478 kişinin yeniden negatife döndüğü toplam vaka sayısının 15 milyon 180 bin 444 olduğu ve bugüne kadar yaklaşık 100 bin kişinin öldüğü açıklandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz