Beykoz’da koronavirüs sakinliği dikkati çekti

  • Güncelleme: 17.03.2020 20:29
  • Okunma: 22743 kez
  • Yorum: 1
Koronavirüs’ün yayılmasını engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın almış olduğu bir dizi kararların uygulamaları Beykoz’da kendini gösterdi.
Beykoz’da koronavirüs sakinliği dikkati çekti

Dünyada yaşana Koronovirüs salgını dolayısı ile her geçen gün yeni yeni önlemeler alınırken, dün itibarı ile başlayan Cafe, eğlence mekânları, çay bahçeleri, kahvehanelerin kapatılma kararı sonrasında Beykoz'da da bu kararın uygulanmasına başladı.

Beykoz ilçesinde özellikle sahil kesiminde bulunan cafeler, çay bahçelerinde her zaman bu mevsimde yani ilkbahara girildiği bu günlerde yaşanan hareketliliğe rastlanılmıyor. Güneşli güzel bir havaya karşın sahildeki banklar boş kalırken, dolu dolu olan işletmelerin kepenklerinin, kapılarının kapatılması -Acaba ileriki günlerde bazı ülkelerde olduğu gibi her dükkan, işletme de kapanır mı?- sorularını da beraberinde getirdi.  

Çocuk parklarında adeta in-cin top oynarken, sahilde dolaşanlar ise her zaman günlük sportif yürüyüşlerini yapan orta yaş üzeri insanlar idi. Beykoz Çayırından-Paşabahçe'ye kadar yaptığımız yürüyüşte 1 tane çocuğa rastlamadık desek yeridir. 

Beykoz genelinde rastlanan sessizlik anlarından birinin adresi de Anadolukavağı idi. Balık restoranları ve her an sokaklarında, yollarından bir turist kafilesini görmeye alıştığımız Anadolukavağı'nda martıların sesi de olmasa tam bir terk edilmiş kasaba görüntüsü hakimdi.

Öte yandan Beykoz Devlet Hastanesi’nde yaşanan sakinlikte dikkati çekti. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Beykozlularında mecbur kalmadıkça hastaneye gelmeyi tercih etmedikleri görüldü.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz

Yorumlar (1 Yorum)

Ebru (5 ay önce)

Helal olsun sana beykoz el birliğiyle inşallah atlaticaz bu günleri lütfen evden çıkmayın çıkmayalım

Yorum Yaz