Beykoz’da koronavirüs gölgesinde ilk ders zili çaldı

  • 06.09.2021 19:36
  • Güncelleme: 06.09.2021 19:50
  • Okunma: 7267 kez
  • Yorum: 0
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uzun süre ara verilen yüz yüze eğitim bugün yeniden başladı.
Beykoz’da koronavirüs gölgesinde ilk ders zili çaldı

Mart 2020'de Türkiye'de ilk kez görülen yeni tip koronavirüs pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmişti. Aşı çalışmalarının hız kazanmasının ardından tüm kademelerde eğitim-öğretim yeniden başladı.

Pandemiden dolayı yüz yüze eğitime hasret kalan öğrenciler bir buçuk yılın ardından okul öncesi ile ilk ve orta dereceli okullar yeniden yüz yüze olarak eğitim öğretime açıldı.

Dost Beykoz, Celal Aras Anadolu Lisesi ve Bahattin Özyazıcı İlkokulun da öğrencilerin uzun zaman sonra eğitimle buluşmasını görüntüledi.

Kovid-19’un ardından yeniden eğitime kavuşan veya ilk kez okul giden öğrencilerin heyecanı gözlerinden okundu. Kapıda bekleyen aileler de çocuklarının heyecanına ortak oldu.

Tekrar arkadaşlarıyla okul ortamında buluşan lise öğrencileri geçen bir buçuk senenin ardından yeniden pandemi kurallarına uygun bir şekilde bir araya geldiler. Okullarda pandemi kurallarına titizlikle uyulması konusunda gerek yazılı gerekse sözlü uyarılar yapıldı.

Uzun zaman sonra okullarda okunan İstiklal Marşı ile sınıflarına giren öğrenciler ilk ders zili çalmasıyla birlikte programdaki derslerini işledi.

Zaman zaman ihlal edilse de ilköğretimden lise eğitimine kadar açılan okullar pandemi kuralları çerçevesinde yürütülüyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise ilk ders zili mesajında şunları söyledi:

"Bugün güzel ülkemizin her yerinde tüm öğrenci, öğretmen, eğitim çalışanlarımız ve velilerimizle el ele vererek 2021-2022 eğitim öğretim yılının kapısını araladık. Yeni eğitim dönemi hayırlı olsun, sağlıkla geçsin."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Okul, Zil, Koronavirüs, Ders, Lise

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz