Beykoz'da koronavirüs gölgesinde 19 Mayıs kutlamaları

  • 20.05.2020 10:04
  • Güncelleme: 20.05.2020 10:12
  • Okunma: 7355 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da her yıl coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, bu yıl koronavirüs gölgesinde kutlandı.
Beykoz'da koronavirüs gölgesinde 19 Mayıs kutlamaları

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında vatandaşların Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nun çağrısıyla 19.19'da vatandaşlar evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden İstiklal Marşı okudu.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün organizasyonuyla mahallelerdeki vatandaşlara Türk bayrağı dağıtıldı.

- 15 Temmuz Şehitler Meydanında çelenk bırakma töreni

Kutlamalar, Beykoz Kaymakamlığınca organize edilen 15 Temmuz Şehitler Meydanındaki Atatürk büstüne çelenk koyma töreniyle başladı.

Beykoz İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin ardından CHP Beykoz İlçe Başkanlığı ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı da büste çelenk bırakarak, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e selam durdu.

-19 Mayıs otobüsleri mahalleleri gezdi

Beykoz Belediyesi tarafından tahsis edilen 19 Mayıs otobüsleriyle mahallelerde marşlar çalındı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, hazırlanan otobüslerle ilçedeki hemen her mahalleyi ziyaret ederek vatandaşların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Ortaçeşme Meydanında 19 Mayıs otobüsünden çalınan 'Ölürüm Türkiyem' türküsüne eşlik etti.

- Beykoz Devlet Hastanesinde sağlıkçılar İstiklal Marşı okudu

Koronavirüse karşı ciddi bir şekilde mücadele veren sağlık personelleri de 19.19'da hastane binası içerisinde bir araya gelerek İstiklal Marşı okudu.

Beykoz Devlet Hastanesinin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerde Başhekim Yardımcısı Abdurrahman Besler ile farklı alanlardaki sağlıkçılar hastane içerisinde sosyal mesafeye dikkat ederek bir araya geldi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli mücadeleyi başlatmasının 101. yılı hastane bünyesinde bu şekilde kutlandı.

- Vatandaşlar dilek balonları uçurdu

Beykoz'un çeşitli mahallelerinde bazı vatandaşlar da evlerinin önlerinde bir araya gelerek önce İstiklal Marşını okudu. Ardından gökyüzüne dilek balonlarını bıraktı.

Vatandaşların 'dilek balonu' uçurması gökyüzünde kısa bir süre güzel görüntüler izlenmesine neden oldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, 19 Mayıs, Kutlama

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz