Beykoz'da köprü kapatanlar hesap veriyor

  • 1
  • 9707
Beykoz'da köprü kapatanlar hesap veriyor
Beykoz'da köprü kapatanlar hesap veriyor
Beykoz'da köprü kapatanlar hesap veriyor

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında FSM Köprüsü'nü kapatarak üç kişi şehit eden sanıklar yarın hesap vermeye başlayacak.

15 Temmuz'daki darbe girişiminde, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün (FSM) kapatılması sırasında çıkan olaylarda 3 kişinin şehit olması, 49 kişinin de yaralanmasıyla ilgili 15'i tutuklu 61 sanık, ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 574 sayfalık iddianame kapsamında açılan davada sanıklar, Silivri Ceza İnfaz Kurumları'nın bulunduğu bölgedeki binada hakim karşısına çıkacak.

İddianamede, 15 Temmuz darbe girişiminde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün tek taraflı kapatılması için o bölgeye sevk edilen bir yarbay, bir binbaşı, bir yüzbaşı, bir üsteğmen, 10 uzman çavuş ve 47 er olmak üzere toplam 61 sanığın eylemlerine yer verildi.

Köprüde bulunan maktullerden Hasan Kaya'yı sanıklardan Yarbay Adnan Uygun'un, İsmail Kefal'i uzman çavuşlar Ferhat Kaymakcı, Murat Berkmen ve Ebubekir Yücel'in, kullandığı aracın tankla ezilmesi sonucunu hayatını kaybettiği belirtilen Şükrü Bayrakçı'yı da Üst. Mustafa Ceyhan ve uzman çavuş Seyit Ahmet Gündüz'ün şehit ettiği iddia edildi.

Mahkeme Heyetinin kararı doğrultusunda, duruşma salonu ve bölgesinde güvenlik önlemleri en üst seviyede sağlanacak.

Heyet, tutuksuz sanıkların da duruşmaya katılmaları amacıyla tebligat çıkardı.

Haber Merkezi

TUR 2017'nin son etabı Beykoz'da geçildi
Önceki TUR 2017'nin son etabı Beykoz'da geçildi
Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Sonraki Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Yorumlar (1 Yorum)

Nihal zorlu sakalli (7 yıl önce)

Bu davanin net tarihini paylasabilirmisiniz rc etsem

Yorum Yaz