Beykoz'da köpekler küçükbaş hayvanları telef etti

  • 28.12.2021 21:38
  • Güncelleme: 28.12.2021 21:39
  • Okunma: 4633 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da hayvancılıkla uğraşan Yeşilyurt, İBB Başkanı İmamoğlu’na hemşerim diye seslenerek hayvanlarının köpeklerce telef edilmesine isyan etti.
Beykoz'da köpekler küçükbaş hayvanları telef etti

Dereseki Mahallesi'nde 80 küçükbaş hayvanı bulunan 62 yaşındaki Süleyman Yeşilyurt, son bir ay içerisinde başı boş sokak köpeklerince hayvanlarının öldürüldüğünü söyledi.

Yetkililerden yardım isteyen Yeşilyurt, köpeklerin artan saldırıları nedeniyle küçükbaş hayvanlarını otlatmak için dahi ahırdan çıkartmaya çekindiğini söyledi.

Yeşilyurt, 30 yıldır bölgede devlete kayıtlı bir şekilde hayvancılık yaptığını kaydederek, "Hayvanlarımız bölgede sürekli sokak köpeklerince paramparça ediliyor. Ayın içerisinde en az 10 kez müracaat ettim. Ne gelen oldu ne de ilgilenen oldu. '5 bin bilmem kaç sayılı kanuna göre biz bu hayvanları buradan alamıyoruz' diyorlar. Bu hayvanların karınlarında 2-3 tane yavru var. Yazık değil mi günah değil mi. Her ay 10 tane hayvanım gidiyor bu bölgede." dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hemşerim diye seslenen Yeşilyurt, “Bu hayvanlara neden sahip çıkmıyorsunuz? Allah rızası için bu hayvanları toplayın alın. Biz daha dayanamıyoruz" diye konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz